"Huzura Giden Değerlere Muhtacız"

Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya’nın Miraç Kandili nedeniyle mesaj yayınladı

Kırşehir Haberleri 13 Nisan 2018 09:22
"Huzura Giden Değerlere Muhtacız"
-A +A

                 Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya’nın Miraç Kandili nedeniyle yayınladığı yazılı mesajında, "Hem ülke olarak, hem İslâm âlemi olarak, hem de insanlık olarak insanı yüceltecek ve yükseltecek miraç değerlerine her zamankinden daha fazla muhtacız" dedi.
              Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) Cenab-ı Allah’ın izniyle Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya ve oradan da Yüce Mevla'nın sonsuz ayet ve kudretine şahit olmak için semaya yaptığı hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği bu geceye bir kez daha erişmenin ve bu geceyi idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
               Miraç; âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) Efendimizin, Yüce Rabbimizin izni ve keremiyle gerçekleştirdikleri, hikmet, hediye ve müjdelerle dolu manevi bir yolculuktur.
Unutmayalım ki bugün hem ülke olarak, hem İslâm âlemi olarak, hem de insanlık olarak insanı yüceltecek ve yükseltecek miraç değerlerine her zamankinden daha fazla muhtacız.
Birliğe, dirliğe, kardeşliğe ve huzura giden yol da; dostu düşmanı tanımanın yolu da miraç değerlerini hayatımıza aktarmaktan geçer.
             Akıp giden zamanın bu önemli duraklarında her zaman ümitvâr olalım! Rabbimize olan imanımızı, Peygamberimize olan bağlılığımızı, namaza olan muhabbetimizi tazeleyelim! Eşref-i mahlûkat olmanın bilinciyle daha ferasetli bir bakış, daha merhametli bir kalp, daha nezaketli bir dil, daha güzel bir ahlâk, daha huzurlu bir dünya için dualarımızı miraca gönderelim! Bu kutlu gecede Rabbimizden incinmiş kalpleri te’lif ederek birleştirmesini, hata ve günahlarımızı bağışlamasını isteyelim.
               Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin, yurt dışındaki millet varlığımızın, âlem-i İslâm’ın Miraç Kandili'ni tebrik ediyorum. Miraç değerlerinin tüm insanlığın hayrına vesile olmasını, yükseliş ve yücelişimizin nefislerimizden başlayarak dalga dalga toplumun her kesimini kuşatmasını, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakmasını Cenâb-ı Mevlâ’dan niyaz ediyorum.”
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı