SICAK HABER

“İlk Oy Hareketi, Gençlerin Gönüllerine Dokundu”

İlk Oy Hareketi Platformu, 24 Haziran Seçimleri ile ilgili yaptığı çalışmaları basınla paylaştı.

Kırşehir Haberleri 22 Haziran 2018 10:58
“İlk Oy Hareketi, Gençlerin Gönüllerine Dokundu”
-A +A

                İlk Oy Hareketi Platformu, 24 Haziran Seçimleri ile ilgili yaptığı çalışmaları basınla paylaştı. Platform adına açıklamayı Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kırşehir Temsilcisi Sergen Özdemir gerçekleştirdi.  
TÜGVA Kırşehir Temsilcisi Özdemir açıklamasında 24 Haziran seçimlerinin hayati bir önem taşıdığını ifade ederek, bugüne kadar yaklaşık 2000 kişiye ulaştıklarının altını çizdi ve şu ifadeleri kullandı: "24 Haziran 2018 Pazar günü gerek Türkiye gerekse de İslam ümmeti için hayati derecede önemli olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri gerçekleşecek. Bu seçimlerin nihayetinde iki sevinen grup ortaya çıkacak. Bu grupların özellikle gençlere anlatılması gerekiyordu. Bu bağlamda ilk defa oy kullanacak gençlerin bilinçlenmesi için İlk Oy Hareketi adı altında çok büyük bir projeyi hayata geçirdik. Bu proje ile gençlere Hak ve Batıl olan gruplar anlatıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan seçildiği taktirde öncelikle ülkemizde muhafazakar ve milliyetçi kardeşlerimizin sevinmesi ile beraber tüm vatandaşlarımıza eşit seviyede hizmet geleceği anlatıldı. Tabi ki bu sevinç sadece ülkemizle kalmayacak zira tüm ümmetin duası liderimiz ve ülkemiz ile beraber. Çünkü Cumhurbaşkanımız seçilirse ülkemiz; EZİLENLERİN GÜR SESİ OLMAYA, SUSKUNLARIN HÜR SESİ OLMAYA, MAZLUMLARIN UMUDU OLMAYA devam edecek. Bir de olası Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilemediği taktirde olacaklar da anlatıldı. Mesela Selahaddin Demirtaş’ın  “Elebaşı Apo’nun heykelini dikeceği”, Muharrem İnce’nin “sarayı yıkacağı, yerli otomobil projesini durduracağı, büyük projelerin hepsini bir bir iptal edeceği”, Meral Akşener’in “FETÖ’cüleri serbest bırakacağı ve hatta bunların hesabını milletten soracağı” anlatıldı. Yani bu isteklerin hepsine bakıldığında Amerika’nın, Almanya’nın, Fransa’nın, FETÖ’nün ve dahi Avrupa’nın istekleri ile aynı doğrultuda olduğu gençlerimizle paylaşıldı. 
Yerli ve milli duruşun karşısında duranlar gençlerimize en ince ayrıntısıyla anlatılmıştır. Kaybedilen bir seçimde sevinecek ülkeleri ve neden sevineceklerini  iletme gayreti içerisinde olduk. Recep Tayyip Erdoğan’ın kaybetmesi durumunda ardına dualar ordusu gönderen ümmetin üzüleceği, gözyaşı dökeceği anlatılırken kazanması durumunda ise Ankara’nın, Diyarbakır’ın, Kayseri’nin, İstanbul’un, tüm Türkiye’nin ve hatta  Kudüs’ün, Somali’nin, Arakan’ın, Katar’ın ve yeryüzünde ne kadar masum ve mazlum halk varsa onların sevineceğini anlatmaya çalıştık. Gençlerimizin feraset sahibi olduğu duygusuyla kafası karışık olan veya farklı düşüncelerde olan bir çok kıymetli kardeşimiz ile hasbihal ettik ve onlara bir nevi rehber olmaya gayret ettik. İlk Oy Hareketi projemiz gerek Kırşehir gerekse Türkiye genelinde geniş yankı uyandırdı ve bir çok gence dokunma imkanını bizlere sağladı. Kırşehir’de yaklaşık 100 bine yakın broşür dağıttık. İlk Oy Hareketi çadırımızda kurulduğu günden beri her gün onlarca genç kardeşimizle bire bir muhabbet edip onlara neden Recep Tayyip Erdoğan dediğimizden bahsettik. Bu güne kadar yaklaşık 500 ev ziyaretiyle 2000 kardeşimize temas ettik. 
               İlk Oy hareketimizin aracı ile merkezde, merkeze bağlı 53 köylerimizi ve tüm ilçelerimizde çalışmalarda bulunduk. Hatta ilçe köylerimizi de ziyaret ederek ulaşılmamış tek bir yer bırakmadık. İlk Oy Hareketi olarak şehir ve ilçe merkezlerimizde esnaf ziyaretleri yaptık ve kararsız olan kesimi ikna etme yolunda var gücümüzle çabaladık. Erdoğan öncesi ve Erdoğan sonrası dönemleri kıyaslayarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte istikrarın devam etmesi yönündeki görüşlerimizi nedenleri ile aktardık. Bizler İlk Oy Hareketi Platformu olarak 24 Haziran Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde milletimizin teveccühüyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve dolayısıyla milletimizin zafere ulaşacağı inancı ile birlikte siz değerli halkımızın ferasetli davranacağınıza inanıyoruz. 
             Yüce Rabbimiz ülkemizin, milletimizin, Cumhurbaşkanımızın ve tüm İslam aleminin yar ve yardımcısı olsun diyor, sizlere saygı ve muhabbetlerimizi sunuyoruz.”
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı