"Kadın, İnsanlığın Ortak Değeridir"

Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Fatma Akdemir mesaj yayınladı.

İlçeler 8 Mart 2018 10:07
"Kadın, İnsanlığın Ortak Değeridir"
-A +A

           Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Fatma Akdemir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, Türk kadının toplum içerisindeki yerine değindi.
           Akdemir, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "Kadın estetik, cesaret, üstün ahlak anlayışı ve samimi fedakarlıktır. Kadın adanmış ve anıtlaşmış bir yüreğin vücut bulmuş halidir. Dünyanın neresinde yaşıyor olursa olsun, kadın ve sahibesi olduğu kadınlık onuru insanlığın ortak değer hazinesidir. Ve bu hazinenin kötürüm emellere, katil niyetlere, kaskatı kesilmiş köksüz anlayışlara kurban verilmemesi yine insanlığın başlıca sorumlulukları arasındadır.
            Kendi  gerçeğini  idrak etmiş olmak, insana has bir özelliktir. Bununla birlikte kadınlık bir cinsiyetin itirafı ve ifadesinden ziyade, insanlığın saf ve yalın halidir.
            Kadının doğuştan getirdiği haklara saygısızlık yapmak. Duyarsız kalmak, bunun ötesinde aşınıp bir kenara atılmasına sessiz kalma çağ dışılık ve zorbalığa şahit olmaktayız. Hayatın her alanında, eşit temsil ve katılım talebinde bulunan kadın gerçeğinden ürkmeden yerine getirmek, her kişinin bir insanlık görevidir.
            Tarihte olduğu gibi günümüzde de nice kahraman Türk kadınlar, anneleri ülkenin kurtuluşun da kuruluşunda ve kalkınmasında ve gelişmesinde görev almış ve sorumluluk yüklenmiştir. Kadınsız bir millet ve insanlık düşünülemez…
             Dünden bugüne; Türk kadını  maddenin  karanlığı içerisinde ruhun aydınlığıdır. İhtirasların karanlığı içerisinde huzurun aydınlığıdır. İhtirasların karanlığı içerisinde Faziletin aydınlığıdır. Sefaletin karanlığı içinde şefkatin aydınlığıdır. Kavganın karanlığı içinde sevgi ve bağlılığın aydınlığıdır.  Biz kadının her alanda olmasını ve temsil edilmesini savunuyoruz.
             Kadın demokrasinin aktif yönüdür. Türk siyasetinde temsilin; her aşamasında, kademe ve karesinde yer almalıdır, bu durumun önünü tıkayan suni engeller kaldırılmalıdır.
             Son yıllarda bütün tedbirlere rağmen kadınlarımıza yönelik şiddet  durdurulamamış olması büyük bir ayıp ve kayıptır.. Konuyla ilgili yasal düzenlemenin  önleyicilik ve yaptırım hükümlerinin  ağırlaştırılması gerektiği  kanaatindeyiz. Şiddeti doğuran  psikolojik, sosyal ve ekonomik tedbirler acilen alınmalıdır… Uygar dünyanın şerefli bir üyesi olan Ülkemize hiç  yakışmayan, kadına yönelik ölümle sonuçlanan,  başta olmak üzere her türlü şiddeti nefretle kınıyorum.
             Milliyetçi Hareket Partisi olarak; Kadınlarımızı, etnik yapısı, dili, mezhebi ne olursa Allah’ın Lütfu, Türk milletin aziz bir ferdi olarak görüyor, her konuda kadınlarımızın, sözcüsü, savunucusu, yanında duran gücü olmaya devam edecektir. Bu vesileyle Tüm kadınlarımızın 8 mart Kadınlar gününü kutluyorum.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Mart%20Gazetemiz-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı