"Kadınlar, toplumun temel dayanağı olmuşlardır"

Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Kırşehir Haberleri 8 Mart 2019 12:44
"Kadınlar, toplumun temel dayanağı olmuşlardır"
-A +A

         Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.
          Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart’ın tüm kadınlar için “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlanmasının kararlaştırıldığını anımsatan Belediye Başkanımız Ramazan Aydın, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Aile kurumunun temel taşı olan, giderek güçlenen ve sesini duyuran Türk kadını, uygar ve gelişen ülkemizin temel dokusudur. Yaşamın her alanında yer alan kadınlarımız toplumsal gelişmede önemli bir güç oluşturarak toplum içinde saygın görevler üstlendikleri gibi sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir toplumum oluşmasının da temel dayanağı olmuşlardır.
         Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, dünyanın pek çok ülkesinde gündeme dahi gelmemişken Türk Kadınının toplumda olması gereken yeri alması, Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaşlaşma kararlılığının en açık ifadesi ve başarısının da en önemli göstergesi olmuştur. Cumhuriyetimizin yükselmesinde, demokrasimizin gelişmesinde ve kültürümüzün çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılmasında eğitimli, çalışkan, özgür düşünceli ve erdemli Türk Kadınına büyük görevler düşmektedir.
         Yaşamımızın her alanında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, değerlerimizin yaşatılmasında sergiledikleri özveri ve dayanışmayla her türlü takdire şayan olan kadınlarımız her zaman başımızın tacıdır. Geleceğimizi ellerinde yoğuran, topluma sağlıklı bireyler yetiştiren ve Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olan kadınlarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek; Onlara karşı her zaman sevgi, saygı ve hoşgörüyü temel ilke edinerek sorunlarına çare üretmek görevlerimiz arasındadır. Bu duygu ve düşüncelerle her türlü ayrımcılığın ve kadına Şiddetin sona erdiği, Kadınların Kültürel, Ekonomik ve Siyasi hayatta hak ettikleri yeri aldığı bir dünya temennisiyle, başta Şehit ve Gazi anneleri, Eşleri olmak üzere bütün kadınlarımızın“Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyorum" dedi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1. Soru

1. Soru

11:44 19 Nisan 2019
Soru 4:

Soru 4:

09:02 19 Nisan 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı