SICAK HABER

"Kalıcı Eserler Bırakmak Lazım"

İçişleri Bakanlığı'nın Valiler Kararnamesi ile Kırşehir'e vali olarak atanan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir'de vatandaşlarla içiçe olduğunu ifade ederken, "Özellikle devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazilerimiz, fakir vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla her fırsatta bir arada olmaya gayret göstereceğiz" dedi.

Kırşehir Haberleri 1 Aralık 2018 19:15
"Kalıcı Eserler Bırakmak Lazım"
-A +A

         İçişleri Bakanlığı'nın Valiler Kararnamesi ile Kırşehir'e vali olarak atanan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir'de vatandaşlarla içiçe olduğunu ifade ederken, "Özellikle devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazilerimiz, fakir vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla her fırsatta bir arada olmaya gayret göstereceğiz" dedi.

         Çınar Kırşehir Gazetesi ziyaretinde Çınar Gazetesi Yazı İşleri Müdürümüz Seda Kızıltepe Baysal'ın sorularını yanıtlayan Kırşehir Valisi İbrahim Akın önemli ve özel açıklamalarda bulundu. Kırşehir'de bütün kurumlarla istişare halinde olduklarını ve vatandaştan kopmadan çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Tüm Türkiye'de örnek teşkil eden Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi'nin de daha farklı bir şekilde Kırşehir halkına hizmet vereceğini ve bu noktada çalışmaların sürdürüldüğünü dile getirdi. Kırşehir'i kendi evi gibi gördüğünü ve il sınırlarına dahi geldiğinde yüreğini bir sevginin ve heyecanın kapladığını her fırsatta söyleyen Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Çınar Kırşehir Gazetesi'nin çalışmalarını beğenerek takip ettiğini ifade etti.

"KIRŞEHİR'İ DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ"

         Kırşehir Valisi İbrahim Akın, "Eğitimden sağlığa; güvenlikten ulaşıma; altyapıdan tarıma, ekonomik büyümeye; gençlik hizmetleri ve spordan turizme; sosyal yardım ve hizmetten çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınmaya kadar tüm alanlarda Kırşehir'in daha ileriye taşınması için var gücümüzle çalışacağız. (Çınar) İlimizi daha yaşanabilir bir marka şehir yapma yolunda Sayın Milletvekillerimiz başta olmak üzere belediyeler, adli ve askeri kuruluşlar, üniversite,  meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri ve basın ve medya kuruluşları ile sürekli beraber çalışacak ve Kırşehir’imizi 2023 Türkiye’sine birlikte hazırlayacağız. Bu kapsamda İlimizde önceden başlanmış ve devam etmekte olan projelerin titizlikle takibini yapacak, henüz başlanmamış projelerin ise bir an önce uygulamaya geçirilmesi noktasında gerekli adımları atacağız. Bunlara ilaveten ilimizin güçlü olduğu alanları öne çıkararak, yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle her alanda yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp uygulama gayreti içerisinde olacağız" dedi.

"HÜKÜMET BİNASI HIZLA YÜKSELECEK"

         Vali İbrahim Akın 2020 yılında tamamlanması planlanan Yeni Hükümet Konağı inşaatının hızla devam ettiğini de ifade etti.  Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2015 yılında yıkılan Kırşehir Valiliği'nin yeni binasının yapımı için, ihaleyi alan firmanın çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürdüğünü belirten Vali İbrahim Akın, 2 bin 270 metrekarelik bir alana yapılacak olan yeni Hükümet Konağı binasının 2020 yılında tamamlanmasının planlandığını açıkladı. (kırşehir365) Vali Akın, binanın 4 katlı olacağını ifade etti. Yeni Hükümet Konağı binasının bodrum katında 280 kişilik konferans salonunun bulunacağını söyleyen Vali Akın, zemin katta ise Göç İdaresi Müdürlüğü'nün hizmet vereceğini ifade etti. Vali Akın, Çınar Kırşehir Gazetesi ziyaretinde yaptığı açıklamada "Birinci katta Nüfus Müdürlüğü, Evlendirme Salonu, Bilgi İşlem Müdürlüğü ile arşiv bulunacak. İkinci katta ise Basın Müdürlüğü, İl İdare Kurulu Müdürlüğü, Yazıişleri Müdürlüğü, İl Planlama Müdürlüğü, Mahalli İdareler Müdürlüğü, İl Koordinasyon Müdürlüğü gibi Valilik birimlerimiz hizmet verecek. Üçüncü katta Valilik makamı bulunacak. 180 metrekare büyüklüğündeki Valilik makamının yanında 8 Vali Yardımcısı, Kaymakam adayları, müfettişler için odalar yapılacak. Ayrıca bir de toplantı salonu bulunacak. Teras katta 250 kişilik yemekhane, Ticaret İl Müdürlüğü ile Bilim, Sanayi İl Müdürlüğü bulunacak” dedi.

 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı