“KIRŞEHİR, MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANI İÇİN UMUT DURAĞI OLMUŞTUR”

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 99. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kırşehir Haberleri 24 Aralık 2018 09:26
“KIRŞEHİR, MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANI İÇİN UMUT DURAĞI OLMUŞTUR”
-A +A

                AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 99. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.
                Milletvekili Kendirli, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a çıkmasının ardından Ankara'ya gidene kadar, meşakkatli ama kutlu bir yolda ilerlediğini anımsattı.
               Atatürk ve beraberindeki heyetin Hacıbektaş, Mucur ve ardından da Kırşehir'e geldiğini hatırlatan Kendirli, şunları kaydetti: "Onun bu kutlu yolculuğunun son duraklarından olan Kırşehir, Milli Mücadele kahramanı için bir motivasyon, destek ve umut durağı olmuştur. Kırşehir'de, milli mücadeleye olan inancı, azmi ve kararlılığı görmüşlerdir. Çünkü bu topraklar yani Kırşehir'imiz, milli ruhu ve şuuru yüksek, imanlı insanların topraklarıdır. Kırşehirliler kendisini büyük bir coşkuyla karşılamış, Kırşehir'de kaldığı sürece ona büyük bir misafirperverlik örneği göstermişlerdir. Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları önce Mucur ilçesine, oradan da 24 Aralık'ta Kırşehir'e, Kırşehir'den de Kaman'a geçmişlerdir. Kırşehirliler, milli mücadeleye destek vererek vatanımızın geleceğine, ülkemizin kurtuluşuna ve istikbaline çok büyük katkıda bulundular."

Kaynak : (AA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı