"Kırşehir, Sağlık Turizminin Merkezi Olacak"

Rektör Karakaya, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu

Kırşehir Haberleri 12 Haziran 2018 20:09
"Kırşehir, Sağlık Turizminin Merkezi Olacak"
-A +A

               Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, inşaatı devam eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nde incelemelerde bulunarak hazırlanan örnek hasta odasını gezdi.  
               Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi inşaatında gerçekleşen incelemelerde Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. H. Rana Erdem, Yapı İşleri Daire Başkanı Hakan Seyfi ve Yapı İşleri Daire Başkanlığı personeli hazır bulundu.
               Pilot Üniversite Projeleri'nin en önemli ayağını oluşturan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi inşaatı ve örnek hasta odası hakkında yetkililerden bilgiler alan Rektör Karakaya, inşaatın tamamlanmasının ardından hastanenin hem Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'ne hem de Kırşehir'e katkısının önemli olacağını belirtti. 
                “Hastanemizin hayata geçmesiyle birlikte ilimiz ve üniversitemiz, sağlık turizminin öncüsü olmaya aday olacak” diyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, projelerin önümüzdeki dönemde yavaş yavaş faaliyete geçeceği bilgisini verdi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nin içinde barındırdığı bölümleriyle birçok alanda sağlık hizmeti vereceğini kaydeden Rektör Karakaya, bunlardan bazılarının JEOKAREM (Jeotermal Kaynaklı Rehabilitasyon Merkezi), GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi), SAUTER (Sporcu Sağlığı Araştırma, Uygulama ve Termal Rehabilitasyon Merkezi) olduğunu sözlerine ekledi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı