SICAK HABER

“Kırşehir’de Eğitim Şurası Yapacağız!”

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, 26 Nisan’da Kırşehir’e gelerek bazı okul açılışlarını yapacak olan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımı ile geniş kapsamlı bir eğitim şurası yapacaklarını açıkladı.

Kırşehir Haberleri 20 Nisan 2018 19:15
“Kırşehir’de Eğitim Şurası Yapacağız!”
-A +A

         Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, 26 Nisan’da Kırşehir’e gelerek bazı okul açılışlarını yapacak olan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımı ile geniş kapsamlı bir eğitim şurası yapacaklarını açıkladı.
         Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın Kırşehir’e yapacağı ziyaret öncesi bir açıklama yapan Milletvekili Mikail Arslan, “Kırşehir de Milli Eğitimin sorunlarını ve taleplerini bir dosya halinde ve sözlü olarak Bakanımız İsmet Yılmaz’a iletmiş ve destek istemiştir. Sağ olsun, bakanımız da hemen hepsinde de bizlere olumlu sözler vermişlerdi. Bu ziyaret çerçevesinde Kırşehir’de inşaatı kısa sürede bitirilerek 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı'na yetiştirilerek açılan, Özel BİL Okulları'nın resmi açılışını da gerçekleştirecek. Milli Eğitim Bakanımız Kırşehir ziyareti çerçevesinde Ahi Evran Üniversitemiz tarafından organize edilecek Prof. Dr. Erol Güngör Sempozyumu'na ve Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilecek İl Milli Eğitim Şurası'na katılacak” dedi.
         Kırşehir’in eğitimdeki başarılarını paylaşarak ve eksikliklerimizi konuşarak yeni kararlar alınacağına inandığını da belirten Milletvekili Mikail Arslan, inşaatı devam eden termal otel için ödenek talebini, Kırşehir’e yeni bir İl Halk Eğitim Merkezi yapılmasını ve okul bahçelerine yapılacak spor salonu konularını da bu ziyarette gündeme getirerek destek isteyeceklerini ifade etti. Milletvekili Arslan, şöyle devam etti: “26 Nisan’da Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’ı Kırşehir’de ağırlayacağız. Bakanımız Yılmaz, rahmetli Erol Güngör Anma Etkinlikleri'ne katılacak. Erol Güngör’ün orada bir açılış gerçekleştirecek ve bir şura yapacak. Kırşehir’de eğitimle ilgili de çok ciddi mesafeler aldık. Burada inşallah masaya yatırma imkanımız olacak. Bilim, Sanayi Ticaret Bakanımızın da gelmesini bekliyoruz. O da geldiği zaman Kırşehir’de sanayileşme, fabrikalaşma, istihdam, PETLAS’ın büyütülmesi, OSB’nin büyütülmesi gibi sorunları tartıma imkanımız olacak. Onu biz çok önemsiyoruz. Yani hem Milli Eğitime, hem Bilim Sanayimizin ziyaretlerini çok önemsiyoruz. İş odaklı olacak yani. Genelde Bakanlarımız geldiği zaman zaman çok yoğun maalesef kullanamıyoruz. İşte mutat ziyaretleri var, valilik ziyareti, belediye ziyareti, teşkilat ziyareti yemek programı oluyor bunları zaten gününün yarısından fazlasını alıyor ama biz iş odaklı problemlerimizi, çözüm önerilerimizi ve bunun akabinde kararları konuşmamız lazım yani iş odaklı toplantılar yapmamız lazım. Bakan ziyaretlerinin tamamında bu işe yönelik olması gerekiyor. İnşallah Türkiye zamanla da bu noktaya gelir. Avrupa’da bu iş oturmuş durumda hani onlar devlet adamlarının bir ile gittiği zaman böyle bir tören yapılmazdı. Ama bizim törenler yapılırdı. İl hududunda karşılanırdı Allah’a şükür bunlar kaldırıldı. Yine Bakanlarımız temel atma törenlerine gelirlerdi, şimdi bunlarda kaldırıldı. Biz temel atma törenleri yapmıyoruz ama açılış törenlerini de yapmıyoruz. Bitirdiğimiz yatırımlar var bunların bile açılışlarını yapma paylaşma imkânı bulamıyoruz. Çünkü inanın zaman yok. Yani biz zamanımızı verimli ve rantabl kullanmak açısından iş odaklı ve çözüm odaklı çalışmamız gerekiyor."


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı