'Kırşehir'de Kurban Bereketi Bir Yıl Sürsün'

Kırşehir'de "Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün" kampanyası devam ediyor

Kırşehir Haberleri 10 Ağustos 2018 19:15
'Kırşehir'de Kurban Bereketi Bir Yıl Sürsün'
-A +A

         Türk Kızılayı Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur, "Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün" sloganıyla vekaletle kurban kesim kampanyasını sürdürdüklerini bildirdi.
         Uygur, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl ki kampanyada hayırseverlere "Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün" sloganıyla seslendiklerini ifade ederek, Türk Kızılayı'nın geleneksel hale gelen vekaletle kurban kesim kampanyası ile yurt içinde ve dışında ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını belirtti. Kurban etlerini yüz binlerce mazlumun sofrasına ulaştırdıklarına vurgu yapan Uygur, uygulanan model sayesinde ihtiyaç sahiplerinin sadece Kurban Bayramı süresince değil, yıl boyu et ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçladıklarını aktardı.
         Kızılay Kırşehir Şubesi Başkanı Uygur açıklamasında "Kızılay’ın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, veterinerler tarafından seçilerek, modern kombinalarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kurban döneminin ardından Kızılay, her vekâlet sahibine teşekkür belgesi gönderecek. Kızılay ile iyilik sınır tanımayacak. Hayırseverler Bosna Hersek ve Bulgaristan’ın da aralarında bulunduğu Balkan ülkeleri; Senegal, Nijer, Çad, Etiyopya’nın da aralarında bulunduğu Afrika ülkeleri; Pakistan ve Bangladeş’in de aralarında bulunduğu Güney Asya ülkeleri; Kırgızistan ve Tataristan’ın da aralarında bulunduğu Orta Asya ülkeleri; Filistin ve Irak’ın da aralarında bulunduğu Ortadoğu ülkeleri olmak üzere yaklaşık 40 ülkedeki ihtiyaç sahipleri için Kızılay’a kurban vekâletlerini verebilecek. Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 750 Lira öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için 590 Lira ödeyecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar; Türk Kızılayı Kırşehir Şubemize gelerek kurban vekaletlerini verebilirler. Ayrıca ödemesini kredi kartıyla yapacak olan vekalet sahipleri dört taksit imkanından yararlanabilecekler. Değerli Kırşehir Halkımızı kurban bağışı yapmaya beklemekteyiz" ifadelerini kullndı.
         Kızılay'ın "Kurban'da Kızılay Modeli" sayesinde hayırseverlerin kurban ibadetlerini amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebileceklerine işaret eden Uygur, şunları kaydetti: "Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilip 800 gramlık teneke kutulara konularak, yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Hayırseverler, Balkan, Afrika, Güney ve Orta Asya ile Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere yaklaşık 40 ülkede ihtiyaç sahipleri için Kızılay'a kurban vekaletlerini verebilecek. Yurt içi 1 hisse kurban vekalet bedeli olarak 750 lira öderken, yurt dışı kurban vekalet bedeli için 590 lira ödeyecek. Ayrıca ödemesini kredi kartıyla yapacak olan vekalet sahipleri dört taksit imkanından yararlanabileceklerdir. Kırşehir halkımızı kurban bağışı yapmaya bekliyoruz."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı