"Kırşehir'e modern binada hizmet için geri sayıma başladık"

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, yapımı devam eden yeni bina ile ilgili olarak detaylı bilgiler verdi.

Kırşehir Haberleri 3 Nisan 2019 19:15
"Kırşehir'e modern binada hizmet için geri sayıma başladık"
-A +A

        Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, yapımı devam eden yeni bina ile ilgili olarak detaylı bilgiler verdi.
         Kenan Şahin açıklamasında, 11 milyon 800 bin TL sözleşme bedeli olan yeni binanın üreticilere ferah bir ortamda hizmet vereceğini belirterek, Kırşehir'in modern binasının 2020 yılı Mayıs ayı içerisinde tamamlanacağını kaydetti.
         Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Şahin, 8 dönüm arazi üzerine yapılan yeni il müdürlüğü binası inşaatının hızla yükseldiğini bildirdi. Şahin, yaptığı açıklamada, 1 ihalesi Ankara da yapılan Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü binasının Kırşehir'in nüfus ve şartlarına uygun bir altyapı ile hazırlandığını, kentteki önemli bir ihtiyacı karşılayacağını belirtti. Kent merkezinde iki ayrı binada hizmet veren İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün, inşaatın bitimi ile tek bina haline geleceğini dile getiren Şahin, şunları kaydetti: "Medrese Mahallemizde bulunan eski hizmet binamızın bulunduğu yaklaşık 8 dönüm arazimiz üzerine yapılan inşaatın kapalı alanı 6 bin 330 metrekare olacak. İhale şartnamesi gereği yüklenici firma tarafından 500 günde bitirilmesi gereken yeni hizmet binamızın tamamlanmasıyla çiftçilerimiz daha rahat ulaşım sağlayacağı gibi, iki ayrı bina arasında yaşadıkları mağduriyetler sona erecek. Tek bir çatı altında olacak modern ve konforlu hizmet binamızda personelimiz de vatandaşlarımıza buna uygun şekilde hizmet verecek. İnşaat bitine kadar iki ayrı binada hizmet veremeye devam edeceğiz, şu anda iki bina arasında yaklaşık 3 kilometrelik bir mesafe var. Binamız şu anda bodrum ile zemin katının betonu atılmış durumda. Bodrum, zemin ve üzerinde 4 katlı olmak üzere toplam 6 kat olarak yapılıyor. Modern bir binanın yanı sıra önemli bir ihtiyacımız olan konferans salonuna da sahip olacağız."
         Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin açıklamasında, modern binada engelli otopark, 200 kişilik konferans salonu, sığınak yemekhane, il müdürlüğü hizmet binasından oluşacağını belirterek, yerleşim alanının bin 447 metrekare olacağını kaydetti.
         Yeni binada inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve iş bitiminin 16.05.2020 olduğunu ifade eden Şahin açıklamasında, üreticilere daha modern bir şekilde hizmet sunulacağını belirtti.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı