"Kırşehir Güzelleşiyor; Daha da Güzel Olacak!"

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Belediye çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek Kırşehir’in her geçen gün modern bir kent olma yolunda mesafe kat ettiğini belirtti.

Kırşehir Haberleri 7 Ağustos 2018 19:13
"Kırşehir Güzelleşiyor; Daha da Güzel Olacak!"
-A +A

         Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Belediye çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek Kırşehir’in her geçen gün modern bir kent olma yolunda mesafe kat ettiğini belirtti.
         Her fırsatta vatandaşın arasında olmaya ve çalışmaları incelemeye özen gösteren Başkan Bahçeci, Kırşehir’in ileriye dönük çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü belirtti. Hizmet sevdası için emin adımlarla ilerlediklerini kaydeden Başkan Bahçeci, Kırşehir’in her geçen gün güzelleşerek geliştiğini vurguladı.
         Başkan Bahçeci, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Kırşehir güzelleşiyor; daha da güzel olacak. Alt yapımızı yeniledik. Bir yıldır meşakkatli bir süreç yaşadık. Önümüzde iki seçenek vardı. Birincisi günü kurtaracak şekilde müdahaleler yapıp üstüne bir kat asfalt serip sonra benden gelen ne yaparsa yapsın demekti. İkinci seçenek ise şehrin geleceği adına taşın altına elimizi koyup zor olanı tercih etmekti. O da bütün alt yapıyı yaklaşık 35 yıldır yenilenmeyen bütün alt yapıyı yenileyip üstüne kaliteli Avrupa standartlarında asfalt yapıp, sonrada bisiklet yolları ile peyzajları ile kaldırımları ile yenilemekti. Birinci olanı daha kolay yoldu. İki-üç ayda işi bitirebilirdik, daha az para harcardık, daha az eleştiri alırdık, daha az yorulurduk ama ikinci yolda daha fazla para harcadık, sizleri daha çok rahatsız ettik , daha fazla laf işittik ama Kırşehir için daha doğru olanı yaptığımıza inanıyorum. Biz hiçbir zaman günü kurtaracak işler yapmadık. Kent Parkı yaparken, Kültür Merkezimizi planlarken de, Ahi Evran Külliyesi'ni yaparken de bütün işlerimizde şehrimizin gelecek vizyonunu yavrularımıza daha güzel bir şehir bırakmak adına doğru çizmeye gayret ediyoruz."
         Başkan Bahçeci açılmasının devamında, "Sizin bize verdiğiniz emaneti ekibimizle, arkadaşlarımızla o emaneti lafta duysak eleştiri de alsak en doğru şekilde yapıp Allah’ın izni ile İnşallah arkamızda böyle anılacak eserler bırakarak görevimizi tamamlamak bütün gayretimiz bu yönde. Ne kadar güzel eserler yaparsanız yapın içinde insan yoksa bunların hiçbir kıymeti yok. Kırşehir Belediyesi'ni kurumsal bir yapıya kavuşturmak için çaba içerisine girdik. Bu noktada her geçen gün mesafe kat ettiğimiz her şekilde gözükmekte. Özellikle son bir yıl içerisinde yapmış olduğumuz alt yapı çalışmalar bu durumu açık seçik ortaya koymakta. Şehrimiz her geçen gün güzelleşiyor, gelişiyor. Kırşehir Belediyesi olarak, arkadaşlarımızla beraber bir ekip çalışması yapıyoruz. Kırşehir’imizi daha iyi günler, daha güzel günlerin beklediğini düşünüyorum. Bu düşünceler üzerine de çalışmalarımızı devam ettiriyoruz" dedi.
 
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı