"Kırşehir Her Geçen Gün Daha da Güzelleşiyor"

Kırşehir merkezinde bulunan Kent Park ve Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanı, mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Kırşehir Haberleri 30 Temmuz 2018 19:15
"Kırşehir Her Geçen Gün Daha da Güzelleşiyor"
-A +A

Kırşehir merkezinde bulunan Kent Park ve Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanı, mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

         Kırşehir merkezinin en büyük ve en gözde parkı olan Kent Park ve Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanı haftanın her günü vatandaşların akınına uğrarken, hafta sonları da yoğun ziyaretçi çekiyor. Aileleriyle parka gelen ve sahil boyunda yürüyüş yaparak, alandaki değişik aktivitelerden yararlanan ziyaretçiler, zamanlarının büyük bölümünü burada geçiriyor.
             Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "2014 yılında hayata geçirdiğimizbu güne kadar yeni cazibe merkezi alanı haline dönüşen Kent Park’a gelen ziyaretçiler, buraya yerleştirilen kamelyalar da gün boyu oturarak hem vakit geçiriyor hem de göl manzarasını izleme imkânı buluyor. Kent Park'ın güzelliğinin keyfini yaşayan ziyaretçiler, alanda gezinti yapmanın keyfini de doyasıya çıkarıyor” dedi.
Başkan Bahçeci, “Güzler alanının doğal yapısına müdahale edilmeden tasarladığımız projeyle de konforlu bir piknik alanı, seyir terasları, basketbol sahası, oyun grupları, kafeterya, köprüler, idari binalar, büfeler, satış birimleri ve çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için planladığımız evcil hayvan parkı ve eğitim alanları yer alıyor. İçerisinde onlarca çeşit kuşun bir arada yaşadığı bir kuş bahçesi de mevcut. İster kalabalık gruplar halinde, ister aileler halinde, piknik yapabiliyor.Parkın ziyaretçileri, spor komplekslerinde futbol, basketbol, voleybol ve tenis gibi sportif aktivitelerden de yararlanabilirken, spora ilgi duyan gençler ve çocuklar oyun alanlarına yoğunilgi gösteriyor.
         Bir zamanlar Kırşehir’de ciddi anlamda sosyal tesis ihtiyacı hissediliyordu. Şimdi bu tesislerimizin sayılarını çoğalttık. Vatandaşlarımız aileleriyle  huzur ve güven içerisinde istediği tesise giderek çayını içip sohbetini yapabiliyor. Hatta gün içerisinde İl dışından çay içmeye gelip geri dönen vatandaşlarımıza şahit oluyoruz.  Bundan son derece mutluluk duymaktayım. Bu güzelliğe katkıda bulundukları için çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.   
         Bahçeci açıklamasını şu şekilde sürdürdü: "Göreve geldiğimiz günden itibaren hemşerilerimizle bir araya gelip bilgi alış verişinde bulunuyoruz. İnsan odaklı hizmet üretiyoruz. Belediye çalışmalarını ve yapılacak projeleri hemşerilerimize anlatarak onların istek ve önerilerini dinliyoruz. Hemşerilerimizin yaşamını kolaylaştırmak adına onların da fikirlerini alarak, düzenlemeler yapıyoruz. Sosyal ve Kültürel belediyeciliğin sorumluluklarını yerine getirerek Kırşehir’i yaşanabilir bir şehir haline getiriyoruz. Bundan sonraki süreç içinde de çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam edecek.  İnsana yatırımın en değerli yatırım olduğunu düşüncesiyle hareket ederek birçok alanda vatandaşlarımıza hizmet ve proje üretiyoruz.  Alt yapı, üst yapı, sosyal ve kültürel alanlarda, gelişime nerede ihtiyaç varsa biz oradayız. Şehrimizi güzelleştirecek adımlar atmak bizlerin görevi. Ve bu görevi ifa ederken de halkımıza hizmetlerimizi aktarıyor, vatandaşlarımızın düşüncelerini, taleplerini de dinliyoruz.  Şehrimiz her yönüyle pırıl pırıl bir hale geliyor. Her yönüyle şehirdeki gelişimin sürmesini sağlayarak, hayal olarak görülen projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Belediye olarak, Kırşehir için çalışan ve ter döken herkesin yanındayız. Bu güne kadar, yol ve altyapı çalışmalarımızın yanında sosyal, ve kültürel alanlarda yaptığımız yatırımlarla bir kalkınma ve takipçisi olduk. Kırşehir’i çok daha gelişmiş, sosyal, kültürel ve her alanda etkinlikleriyle adından daha sık bahsettiren, bir konuma ulaştırmayı hedefliyoruz.”
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı