"Kırşehir'in ismini çok fazla duyacağız"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Kırşehir’e geldi.

Kırşehir Haberleri 24 Şubat 2019 13:28
"Kırşehir'in ismini çok fazla duyacağız"
-A +A

          Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Kırşehir’e geldi.
Kırşehir Belediyesine yaptığı ziyarette bina önünde Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri tarafından karşılandı. Daha sonra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin makamına çıkıldı.
        Başkan Bahçeci, Bakan Ziya Selçuk’a bir sunum yaparak çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Bahçeci "Sizleri Kırşehir’de ağırlamaktan son derece mutluyuz. Kırşehir eğitime önem veren bir şehir. İnşallah inanıyoruz ki sizlerde ülkemizin eğitimine yeni bir anlayış kazandıracaksınız. Kırşehir’de sizleri misafir etmek bizler açısından son derece mutluluk verici" dedi. Başkan Bahçeci, on yıllık çalışmalarını içeren bir sunum ile Bakan Selçuk’a çalışmalarını ve yeni dönemde yapılacak projeleri anlattı.
              Başkan Bahçeci sunumun sonunda yaptığı konuşmada "Milli Eğitim ile ilişkilerimiz çok iyi. Müdürümüz ve öğretmelerimizle iyi bir diyaloğumuz var. Alt yapısını tamamlamış kompak bir şehrimiz var. Bundan sonra dönemde daha çok insana dönük, daha sosyal eğitim, ahlak bu konularda çalışmayı bizde çok arzu ediyoruz. Mekânlar oluştu, bundan sonra bu mekânların içlerini doldurmamız ve yaşatmamız lazım. Milli Eğitim Bakanlığımızın projelerinde belediye olarak aktif bir şekilde yer almak isteriz" dedi.
       Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise ziyarette yaptığı konuşmada "Bereketli bir ve güzel çalışmalar var. Dokuz sene önce geldiğim Kırşehir şimdi ise tanınmayacak hale gelmiş. Olağan üstü işler yapmışsınız. Yurt dışında gördüğümüz tecrübe ettiğimiz birçok hususu burada, buraya ölümsüzleştirerek. Buranın da şartlarını da göz önüne alarak. Yeniden tanzim etmek, bu işe çok kafa yorduğunuzu gösteriyor. Bu mesele aslında bütün Türkiye’ye örnek olacak kadar derinleşmiş görünüyor. Türk Milleti adına teşekkür ediyorum. Herkes bu işi vazife olarak yapıyor ama hukukunu korumak, hakkını vermek adına herkes bunu başaramıyor.
         Özellikle eğitim açısından baktığımızda da sadece okul binalarına yaptığınız sosyal faaliyetler, öğretmenleri odaları ziyaretler, bahçe düzenlemeleri vs. bunların ötesinde okulla toplumun birleşmesi anlamında ortak bir payda var asıl payda bu. Bu çerçevede de bu alanda ilerleyecek görünüyor, çünkü çok fazla mesafe almışsınız. İnşallah valimiz, belediye başkanımız, milli eğitim müdürlüğümüz, kamunun bütün diğer müdürlerinin kaynaklarının ortak olarak kullanımı ve tedariki konusunda yeni stratejik ve bakış açısıyla çok farklı olabilir. İnşallah siz yeni dönemde artık temel ihtiyaçlarını gidermiş ve estetik olarak entelektüel olana koşuşturmaya başlayacak bir noktaya gelmişsiniz, sizleri tebrik ediyorum. Bu Kırşehir’in tarihi açısından da bir gönül noktası bence.
          Kırşehir abdal kültürünün, abdallarını çok uzun yıllar boyunca ihmal etmiş, ama şimdi de baş tacı etme noktasına gelmiş, Cacabeyini hatırlamış, sadece hatırlamakta kalmamış onun manevi hatırasını yeni eserlerle çocuklarımızın zihninde geçmişin, şuanın ve geleceğin bütünleşmesinde oluşturulmuş. Ben bütün çalışmalardan dolayı bütün ekibe, iş birliği yapan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. İnşallah başarılarınızın devamını diliyorum. Kırşehir’i de gezilip, görülecek şehir olarak, ziyaret edilecek, örnek alınacak bir şehir olarak Kırşehir’in ismini çok fazla duyacağız. Milli Bakanlığı olarak elimizden ne gelirse yapma hususunda bir tereddüttümüz olmaz. Birlikte daha güzel projelere imza atarız" dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Bahçeci, Bakan Ziya Selçuk’a bir tablo ve birde Kırşehir yöresi kilimi hediye etti.

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
2. Lige 3 Puanla Başladık!

2. Lige 3 Puanla Başladık!

14:44 2 Eylül 2019
Kara Rapor yayınlandı!

Kara Rapor yayınlandı!

17:01 20 Ağustos 2019
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
Bayram Gelmiş Neyime!

Bayram Gelmiş Neyime!

17:01 17 Eylül 2019
Deplasmandan 3 puan

Deplasmandan 3 puan

08:04 16 Eylül 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Eyl%C3%BCl%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı