SICAK HABER

"Kırşehir'in Vizyonu Değişti!"

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir'de devam eden ve tamamlanan çalışmalarla şehrin vizyonunun değiştiğini dile getirdi.

Kırşehir Haberleri 18 Ağustos 2018 19:15
"Kırşehir'in Vizyonu Değişti!"
-A +A

         Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir'de devam eden ve tamamlanan çalışmalarla şehrin vizyonunun değiştiğini dile getirdi.
         Başkan Bahçeci, Kırşehir Belediyesi'nin tüm gün sahada olduğunu ifade ederek  "Şehrimize sorumluluğumuz var. Tüm gün sahadayız. Mahalle mahalle hatta dükkân dükkân geziyoruz. Fakat bir fark var hiç yorulmuyoruz" dedi.
         "Kırşehir’e hizmet etmek bizi ve ekibimizi diri tutuyor. Şehrimize hizmetse, projeyse, belediyecilikse bu zaten bizim işimiz. Hizmet ya da proje konusunda bizimle kimse boy ölçüşemez" diyen Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci, "Kırşehir Belediyesi artık sıradan bir belediye değildir. 9 yıldır şehrimize yaptığımız projelerle kentin vizyonunu değiştirdik. Kırşehir kültürü ve tarihini iyi analiz edip, nasıl bir gelenekten geldiğini anladığımız zaman bizim bugün verdiğimiz hizmet mücadelesini yaptığımız yenilikleri o zamana daha iyi anlaşılacaktır. Bugün Kırşehir’de Belediyecilik konusunda yaptığımız ve yapacağımız projelerle çok başarılı önemli işlere imza atıyoruz. Kırşehir’deki yolları, kavşakları, parkları, meydanları, yeni yaşam alanlarını, toplu konutları, spor sahaları, kültür ve sanat merkezlerini, içme suyu yatırımlarını daha bir çok yatırımları ve projeleri şehrimize kazandırdık. Bunları en iyi gören ve değerlendiren halkımızdır. Bugün bizim ulaşımla ilgili aldığımız kararların ne kadar doğru olduğunu herkes görecektir. Acele etmeden doğru kararlar alarak sağlıklı bir çalışma yaptık. Kırşehir’in trafik sorununu proje bittiğinde önemli ölçüde çözmüş olacağız. Yaptığımız düzenlemeler neticesinde trafik akışı daha sağlıklı bir hal alacaktır. Benim bu şehre, bu şehirde yaşayan insanlara karşı bir sorumluluğum var. Ve bu sorumluluğumu yerine getirmekle mükellefim. Ben insanların yaşamlarını tehlikeye atacak bir çalışmaya izin vermem. Türkiye'ye örnek bir belediyeyiz, hatta şehiriz. Şükürler olsun ki bugün Kırşehir’de güzel bir ahenk tesis etmiş durumdayız" şeklinde konuştu.Başkan Bahçeci, "Bu çalışmalarla şehrimizin görünümünü kirleten binalar güzellik katmaya başlıyor. Anıtlar Kurulunun onayıyla birlikte Türkiye’nin tek Astronomi Park projesine Bismillah deyip başladık, Müslüman bilim adamlarının icat ettiği 18 aletin birebir aynısının sergileneceği alan Cacabey Gökbilimleri Medresesinin yanına çok yakışacak. İçme suyu, kanalizasyon, doğal gaz gibi tüm altyapısını bitirdiğimiz, tüm ara sokaklarını beton parke yaptığımız Meytaş Evlerinin son olarak ta ana yolunu sıcak asfalt yapıp tüm eksiklerini tamamlamış olduk. 
Her mahalleye eşit hizmet vermeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Bahçeci, alt yapısı biten mahallelerimize sıcak asfalt döküyoruz yada kilit parke döşüyoruz. Planladığımız gibi ekiplerimiz her noktada çalışmalarını sürdürüyorlar. Her mahalleye eşit hizmet dedik, ona göre çalışıyoruz. Bu yaz sezonunda alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan ana yollar başta olmak üzere ihtiyaç duyulan yerlere sıcak asfalt dökmeyi hedefliyoruz" dedi.
Belediye Başkanı Bahçeci, açıklamasında, "Tabii, söz verdiklerimizin dışında da bir çok proje yaptık. Vatandaşlarımızın bu konuda gösterdikleri teveccüh bizim için önemli. En büyük ödül de onların bize ettiği dua" dedi. 
Kırşehir'de yapılan projeler farklı olması için çaba gösterdiklerini ve Kırşehir’de günü kurtarmak için değil, geleceğe yatırım olarak gördükleri projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Bahçeci  "Projelerimizde 'en'leri kullanıyoruz. Biz hizmet etmeyi dert ediniyoruz“ ifadelerini kullandı.
  Şehri modern ve kaliteli yollarla kavuşturmaya devam edeceklerini aktaran Bahçeci, sözlerini, "Şehrimizi parklarıyla, yollarıyla, kültürel mekânlarıyla ve sosyal donatılarıyla hemşerilerimize yakışır bir hale getiriyoruz" ifadesiyle tamamladı.
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı