"Kırşehir Kültür ve Turizmi Tanıtılmalıdır"

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlçeler 12 Temmuz 2018 19:08
"Kırşehir Kültür ve Turizmi Tanıtılmalıdır"
-A +A

               Kırşehir Valisi İbrahim Akın, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
              Ziyaretinde İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Eyüp Temur’dan kurumda yürütülen çalışmalar hakkında brifing alan Vali İbrahim Akın, kurum birimlerini de gezerek personelden yaptığı işler ile ilgili bilgiler aldı. Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada Kırşehir’in zengin bir kültürel mirasa sahip olduğunu ifade eden Vali İbrahim Akın, Kırşehir'en zengin kültürü ve turistik değerlerinin tanıtılması gerektiğini ifade etti. 
             Ahi Evran-ı Veli’nin, Cacabey’in, Aşık Paşa’nın ve daha nice tasavvuf ve bilim adamlarının ve Neşet Ertaş’ın memleketi Kırşehir’deki kültürel mirasın gelecek nesillere taşıması gerektiğini belirten Vali Akın, “Ahiler diyarı Kırşehir’de turizm çalışmaları hız kazanmalıdır. Kültür ve tarih arasındaki bağı korumalı, tarihi ve kültürel mirasımıza sahip çıkmalıyız. İlimizde yürütülen kültürel ve turizm alanlarında yapılan çalışmaların da yakın takipçisi olacağız. Özellikle sahip olduğumuz termal kaynaklar sağlık turizmine kazandırılmalıdır. Bunun için hep birlikte çalışacağız. Amacımız Kırşehir’i daha tanınır, daha çok turist ağırlayan bir şehir haline getirmektir” diye konuştu. 
             Vali İbrahim Akın’ın ziyareti, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Eyüp Temur ve şube müdürlerinden çalışmaları hakkında bilgiler almasının ardından kurumda yaptığı inceleme ile sona erdi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı