"Kırşehir turizm tanıtımında şaha kalkacak!"

Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti (KIRGARAT-C) ve Çınar Kırşehir Gazetesi, Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürü Halil Çalışır'ı ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 19 Haziran 2019 11:41
"Kırşehir turizm tanıtımında şaha kalkacak!"
-A +A

     Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti (KIRGARAT-C) ve Çınar Kırşehir Gazetesi, Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdürü Halil Çalışır'ı ziyaret etti.
         Ziyarete Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Sait Yanık, Ahi Televizyonu Sahibi Hasan Eraslan, Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal, Çiğdem Gazetesi Sahibi Salih Güner, Haber 24  Sahibi Alparslan Demirbaş, Mucur Gazetesi İmtiyaz Sahibi, KIRGARAT- C Yönetim Kurulu Üyesi Sait Uyar, İhlas Haber Ajansı Kırşehir Temsilcisi Enderhan Öz, KIRGARAT- C Basın Sözcüsü Didem Ceylan ve cemiyet üyeleri katıldı.
         Kırşehir'de basın mensuplarının zor şartlar altında başarı ile görevlerini ifa ettiklerini dile getiren Çalışır, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kırşehir'in turizm tanıtımı konusunda şaha kalkacağını ifade etti.
         Gerek yerel gerekse ulusal anlamda Kırşehir'in tanıtımına ağırlık vereceklerini ve tarihi ve kültürel şehir Kırşehir'in yerel basınından alacağı destekle de turizmde güçlü bir şehir haline geleceğini söyledi.
         Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti (KIRGARAT-C) Başkanı Sait Yanık ise, Çalışır'a yeni görevinde kolaylıklar diledi ve Kırşehir'de yerel basının sorunlarından bahsetti. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimi ve sohbet ile sona erdi.
HALİL ÇALIŞIR KİMDİR?
         1964 yılında Kırşehir’de doğdu. Yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Almanca bölümünden 1987 yılında mezun olarak tamamladı.1 yıl Ordu Aybastı Lisesinde vekil öğretmen olarak çalıştı.Memuriyet hayatına1989 yılında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda başladı.1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne naklen geçiş yaparak Folklor Araştırmacısı, Kültür Merkezi Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
         2009 yılında Kırşehir Belediyesine naklen geçiş yaptı.Burada, Başkan Yardımcılığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve son olarak da Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü iken Cumhurbaşkanlığının 2019/115 sayılı kararnamesi ile Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne İl Müdürü olarak atandı.
         Kültür ve Turizm Bakanlığında çalıştığı süre içerisinde yurtiçinde düzenlenen sempozyumlarda Kırşehir Halk Kültürü ile ilgili çok sayıda bildiri sundu.
         ”Dünden Bugüne Dedeli Köyü” ve “Neşet Ertaş’a Şiirler” adlı kitabın derlemesini yaptı.Kırşehir Belediyesinde görev yaptığı süre içerisinde de 19 yayınla Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerinin kitaplaşmasında öncülük yaptı.
         Yerel Yönetimler, Eğicilerin Eğitimi, Kamu Kurumlarında Etkili İletişim, Motivasyon ve Protokol Kuralları ve Lobicilik alanlarında çok sayıda kursa katıldı. Ahi Evran Kültürünü Tanıtma Kültür ve Turizm Derneği, Türk Ocağı, Tarihi Çarşılar Federasyonu üyesi olan Halil Çalışır evli iki çocuk babasıdır.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Her yanın hüzün SEYFE!

Her yanın hüzün SEYFE!

12:01 17 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/07%20ARALIK%20CUMARTES%C4%B0%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı