"Kudüs, Filistin Devleti'nin Başkentidir!"

ABD'nin Kudüs'te Büyükelçilik açması ve İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırıları, Kırşehir’de Cacabey Meydanı'nda protesto edildi.

Kırşehir Haberleri 16 Mayıs 2018 19:15
"Kudüs, Filistin Devleti'nin Başkentidir!"
-A +A

             ABD'nin Kudüs'te Büyükelçilik açması ve İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırıları, Kırşehir’de Cacabey Meydanı'nda  protesto edildi.
            Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan, MHP İl Başkanı Arif Kılıç, sivil toplum kuruluşu üyeleri ile birlikte İsrail’in katliamını lanetlemek üzere Cacabey Meydanı'nda toplanarak İsrail protesto edildi.
            Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, burada bir konuşma yaparken şunları söyledi: "Türkiye’nin şehirleri ayakta. Terörist İsrail Devleti'nin 59 Filistinli kardeşimizi şehit etmesi 3 bine yakın Filistin kardeşimizin yaralanması dolayı protesto amacıyla Kırşehir’de Cacabey Meydanı'nda topladık. Uluslararası hiçbir kural tanımayan, vicdana, hizana, insafa sığmayan, hiçbir inanca sığmayan bir şekilde maalesef ABD’nin desteğini de arkasına alarak yine İsrail terör estirdi. Uluslararası bütün temayüllere karşı gelerek ABD büyük elçiliğini Kudüs’e aldı. Kırşehir’den ilan ediyoruz Kudüs bağımsız Filistin Devleti'nin başkentidir kıyamete kadar da öyle kalacaktır. Üzülerek izliyoruz ki  Müslümanların kanı atlatılırken Filistinli kardeşlerimiz soy kırıma tabii tutulurken vicdansızca, insafsızca katledilirken maalesef Müslüman devletlerin, Müslüman coğrafyasının bir çoğundan ses çıkmadığını görüyoruz. Parayı elinde tutan Arap devletlerinin Amerika peşinde nasıl koştuğunu ibretle izliyor ve takip ediyoruz. Bugüne kadar hiçbir zaman zulme karşı sessiz kalmayan Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti yine sessiz kalmadı ve yine ayakta. Filistin’de yaşananlarda gösterdi ki Türkiye güçlü olmak zorunda. Türkiye ekonomik açıdan da, askeri açıdan da, siyasal açıdan da bir ve beraber güçlü olmak zorunda. Türkiye güçlü olursa bu zulüm biter. Türkiye güçsüz olursa zulüm artarak devam eder. Dünyadaki yaşanan olayları izlediğimizde Doğu Türkistan'da yaşananlara baktığımızda Myanmar’da yaşananlara baktığımızda ne olduğunu çok iyi ve net bir şekilde görüyoruz.
         İsrail terörüne karşı mücadelen eden Filistin kardeşlerimizin elinde ne var, sadece taş var. PKK terör örgütü silahın nereden buluyor? Bu DEAŞ Terör Örgütü silahın nereden buluyor? İslam’a en büyük zararı veren bu terör örgütleri bu silahı nereden buluyor? Silahı kim üretiyorsa ondan alıyor. Niye Filistinli kardeşlerimiz silaha ulaşmıyor? Çünkü onlara verilmiyor. Biz Müslümanlar olarak bu oyunları çok iyi görmemiz lazım. Tek yumruk olmamız lazım. Güçlü ve büyük Türkiye’nin emin adımlarla yola devam edebilmesi için, dünyanın bütün coğrafyalarında zulmün bitmesi için Türkiye’nin çok güçlü olması lazım. Vatanı olmayanın hiçbir şeyi olmaz. Yeni dünya düzeninde adaleti tesis etmek büyük Türk milletinin evlatlarının sorumluluğu olacak. Buna inancımız tamdır."
Cacabey Meydanı'nda  düzenlenen program yapılan duanın ardından son buldu.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ocak%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı