“Küresel Öğretmen Ödülü” törenle verildi!

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumların yürüttükleri Erasmus+ projelerini tanıtmak ve bu projelerin yaygınlaştırılmasını sağlamak üzere Erasmus Günleri Toplantısı düzenlendi.

Kırşehir Haberleri 10 Ekim 2019 14:56
“Küresel Öğretmen Ödülü” törenle verildi!
-A +A

          İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumların yürüttükleri Erasmus+ projelerini tanıtmak ve bu projelerin yaygınlaştırılmasını sağlamak üzere Erasmus Günleri Toplantısı düzenlendi.
          Neşet Ertaş Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve ‘Kırşehirli Genç Ahiler Çalışma Hayatında’ projesinin tanıtım videosunun izlenmesi ile başlayan programda 2016-2019 yılları arasında Erasmus Projesi yapmış okullarımızın videolu sunumları izlendi.
/Resimler/Editor/images/1(17).jpg
           Sunumların ardından konuşma yapan Vali İbrahim Akın, “Erasmus gibi faydalı projelerin eğitime katkısı büyüktür. Bu projeler, özellikle öğrencilerimiz için çok daha faydalı olmaktadır. Yabancı ülkeleri gidip görerek tanımak, karşılıklı kültür alışverişi yapmak ve öğrencilere verdiği öz güven açısından bu tür projeler önemlidir. Çocuklarımız tecrübeleniyor, kendine güvenleri artıyor ve bu projeler kendilerini geliştirmeye yardımcı oluyor. 
         Ayrıca, eğitimde marka kent olan, eğitim kalitesinin yüksek olduğu Kırşehir’de fiziki mekân konusunda ülkemize oranla iyi bir konumdayız. Hem eğitim konusundaki donanımlarımız, hem derslik başına düşen öğrenci sayısı hem de öğretmen başına düşen öğrenci sayısına baktığımızda yine ülkemizdeki ortalamanın üzerinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Eğitimde zirvede yer alan ilimizde hem pozisyonumuzu korumak hem de eğitim kalitemizi daha ilerilere taşıma gayretindeyiz. Eğitimde başarılar yakalamamızda emeği geçen okul idarecilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin eğitimde daha ileri noktalara gitme konusunda daha da gayret edeceğine inanıyorum. Bu vesileyle, bu projelerin hazırlanıp uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi. 
/Resimler/Editor/images/2(6).jpg
        İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz de konuşmasında ilimiz eğitim durumu ile ilgili bilgiler verdi.
        Hayata geçirdiği projelerle Hindistan’da AKS Education tarafından 73 ülkede 12 bin öğretmen arasından “Küresel Öğretmen Ödülü”ne layık görülen Menekşe Ahmet Yalçınkaya Anaokulu Müdiresi Aynur Bayazıt ile eTwinning Ulusal Kalite Etiketi Ödülünü kazanan proje sorumlusu Ramadan Mıhçı’ya Vali İbrahim Akın tarafından ödüllerinin verilmesi ile devam eden program, Erasmus Günleri kasamında video sunum yapan okul müdürlerine katılım belgelerinin yine Vali İbrahim Akın tarafından verilmesi ile sona erdi. 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
Yine Tarih Yazdı!

Yine Tarih Yazdı!

09:10 7 Aralık 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20Aral%C4%B1k%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı