"Memleketime Hizmet Etmeye Hazırım"

AK Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Alparslan Demirbaş açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Haberleri 4 Mayıs 2018 13:11
"Memleketime Hizmet Etmeye Hazırım"
-A +A

                Gazeteci Alparslan Demirbaş: “Ben Kırşehirliyim. Türkmenim. Siyaset benim için memleketime hizmet aracı olacaktır. Siyaset bir amaç değil, memlekete hizmet için bir araçtır.”
                Kırşehir’de uzun yıllar medya sektöründe hizmet üreten Alparslan Demirbaş, 27. Dönem AK Parti’den Kırşehir Milletvekili Aday Adayı oldu. Temayül yoklaması için tüm delegeleri gezen Demirbaş, aday adayı olma gerekçelerini anlatıyor.
              Memleket sevdası ile yıllardır Kırşehir’de çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Alparslan Demirbaş, AK Parti’den aday adayı olmasının temelinde yatan sebepleri sıra dışı bir gerekçeyle anlatırken, siyasi söylemlerden tamamen uzak, içerisinde klasik vaatleri içermeyen ve en önemlisi içtenlikle yaşadığı duyguları anlatır nitelikte paylaştı. Milletvekili Aday Adayı Alparslan Demirbaş, düşüncelerini şu söylemler ile ifade etti: “Ülkenin geleceği için dertlenen, yürekli insanın Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinde hizmet etmeye aday oldum. Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğumuz sevgi, Neşet Ertaş’ın türkülerinde sanki vücut bulmuştu. Bu sevgi gönülden gönüle yol oldu gizlice. Gittiğim çok yerde, AK Parti’den aday adayı olma nedenlerimi soruyorlar. En iyi hizmeti 16 yıldır iktidarda bulunan AK Parti'de yapacağımı düşündüm. Doğru karar verdiğime inanıyorum. Eğer nasipse, milletvekili olarak hizmet etmeyi istiyorum."
              AK Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Alpaslan Demirbaş, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Evliyalar Yurdu, Tükmen Ocağı, Kırşehir’de doğan, büyüyen bir genci olarak bu mücadeleye adımızı bir nefer olarak yazdırmak bizim için şereflerin en büyüğüdür. Sloganımızda da büyük usta Neşet Ertaş’ın ‘Biz çekmediğimiz derdin türküsünü yazmayız’ sözünü bunun için kullandık. Biz, bu vatan için mücadeleye Akçakent’te Iraz Bacı’nın, Çiçekdağı’nda Mehmet Çavuş’un, Boztepe’de Halo Dayı’nın, Kaman’da Dadaloğlu’nun, Mucur’da Geyikli Baba’nın, Akpınar’da eli nasırlı yüreği gönülden yaralı Şerife Bacı’nın memleket sevdasına tercüman olmak için çıktık. Onun için bu güzel Ahi Evran, Aşıkpaşa, Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli ve Osmanlı’nın manevi kurucusu Şeyh Edebali’nin mayası ile mayalanan bir evladı olarak sefer bizim, zafer Allah’ındır.”
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı