SICAK HABER

"Milli Değerlerimizi Yaşatacağız"

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle yayınladığı yazılı mesajında, "Milletimizin üzerinde oynanan oyunları boşa çıkaran eşsiz zaferler kazanmıştır. Milli değerlerimizi yaşatacağız" dedi.

Kırşehir Haberleri 15 Mart 2018 15:52
"Milli Değerlerimizi Yaşatacağız"
-A +A

       Vali Şentürk, mesajında şunları kaydetti: "Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve devletimizin bekası uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi 18 Mart Şehitleri Anma Günü vesilesiyle bir kere daha rahmet ve minnetle anıyoruz.
       Türk milleti, devletimizin kuruluşuna giden yolda, geçmişinde olduğu gibi tarihe altın harflerle yazılan ve milletimizin üzerinde oynanan oyunları boşa çıkaran eşsiz zaferler kazanmıştır. Bu zaferler azim ve imanı ile mücadele ederek şahadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesinde kazanılmıştır.   
       Bizler de bu vatanın sahipleri olarak aziz şehitlerimizden aldığımız ilhamla, ülkemizi daha yükseklere taşımaya, milli ve manevi değerlerimizi daima yaşatmaya devam edeceğiz.
Zengin enerji kaynakları sebebiyle emperyalist güçlerin bu coğrafya üzerindeki kirli planları tarih boyunca hiç eksik olmamıştır. Ne yazık ki günümüzde de etnik ve dini farklılıkları kullanarak bu toprakların asıl sahipleri olan Ortadoğu devletleri ve hemen yanı başında bulunan ülkemizin bütünlüğünü, birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik tehditler ve girişimler her geçen gün artarak devam etmektedir. 
Bu karanlık güçler bilmelidir ki, sınırlarımız içinde ve dışında yuvalanmaya çalışan her türlü oyun ve terör faaliyetlerine karşı milletçe 'Çanakkale Ruhu' ile karşı koymaya devam edeceğiz.
Nitekim, 15 Temmuz’da halkımızın demokrasi yolunda hainlere karşı sergilediği dik duruş ile Fırat Kalkanı Harekatı'nda ve şimdi de Afrin’de güvenlik güçlerimizin kahramanca verdiği mücadele bu inancın, birlik ve beraberliğin bir tezahürü niteliğindedir.
         Bu duygularla, 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle, vatan topraklarımızı canları pahasına savunarak milletimize emanet eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum."
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Kas%C4%B1m%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı