“Mucur Kararını Vermiş; Durum 2-0 Olacak!”

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala partilerin çalışmaları da büyük hız kazandı.

Kırşehir Haberleri 8 Haziran 2018 20:14
“Mucur Kararını Vermiş; Durum 2-0 Olacak!”
-A +A

          24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala partilerin çalışmaları da büyük hız kazandı. Kırşehir'de diğer seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de 2-0 yapmak isteyen AK Parti çalışmalarını dört koldan sürdürüyor.
         Mucur AK Parti İlçe teşkilatının verdiği iftar yemeğinde Mucurlularla bir araya gelen adaylar 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la devam kararı verdi. 27. Dönem Kırşehir Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli, yaptığı açıklamada, milletvekilliği seçimlerinde geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da 2-0 yapacaklarına inandıklarını söyledi.
         Verilen iftar yemeğine Kırşehir 26. Dönem Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, 27. Dönem Kırşehir Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, Kırşehir AK Parti İl Teşkilatı, Mucur AK Parti İlçe Teşkilatı, MHP Mucur İlçe Teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.
         Yoğun katılım ile gerçekleştirilen iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajları verildi. AK Parti ve MHP Belediye Başkanları ve teşkilatlarının katılmaları Cumhur İttifakı'nın güçlü bir göstergesi olarak görüldü. 
         İftar yemeğinin ardından konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "24 Haziran seçimleri Ülkemiz için çok önemli" dedi. Bahçeci, konuşmasında şunları kaydetti: “Seçimlerin hepsi bizim için önemli. Fakat bu seçimin esas önemi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile girdiğimiz ilk seçim olmasıdır. Cumhurbaşkanını ayrı seçiyoruz milletvekillerini ayrı seçiyoruz. Referandum çalışmalarımızda artık daha güçlü hükümetler olacak dedik. Bakanlık pazarlıkları bitecek, koalisyon dönemleri kapanacak, istikrarlı bir dönem açılacak. Pazar günü sandığa gidip oy vereceğiz, Pazartesi günü seçtiğimiz Cumhurbaşkanı bismillah diyerek hükümetini kuracak ve işine başlayacak. Güçlü bir Cumhurbaşkanı seçmek zorundayız. Önümüzde seçenekler var. Recep Tayyip Erdoğan var, Muharrem İnce var, Meral Akşener var, Selahattin Demirtaş var, Doğu Perinçek var, Temel Karamollaoğlu var. Bunlar demokrasinin geleneği olarak halkın huzuruna çıkacak, 'Ben yaparım' diyecek bundan daha doğal bir şey yok. Millet olarak en iyisini seçmekle biz mükellefiz, kötüyü seçmek gibi bir lüksümüz yok. Ben 26 yaşındaydım bu partiyi kurduğumuzda. Niye kurduk bu partiyi? Recep Tayyip Erdoğan'ı neyin umudu olarak gördük? Bitmiş tükenmiş Türkiye'nin kurtuluşu olarak görmedik mi? Şükürler olsun ki Recep Tayyip Erdoğan da 16 yıl boyunca bu milleti mahcup etmedi” dedi.
         27. Dönem Kırşehir Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli de söz alarak, 'Bugün gördüm ki Mucur kararını vermiş 2-0 olacak Allah'ın izniyle" dedi ve şunlara değindi: “Öncelikle bu güzel yemeği tertip eden Mucur İlçe teşkilatımıza teşekkür ederim. 24 Haziran seçimleri ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bizlerde bu bilinç ile yola çıktık. 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'la devam edeceğimizden kuşkumuz yok. Milletvekili seçimleri içinde Kırşehir'imiz her dönem olduğu gibi 2-0 yaparak Mecliste Kırşehir'imizi iki Milletvekilimizde temsil etmek istiyoruz. Mucur'un bizler için Kırşehir için ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. İlçemizdeki sorunların ne olduğunu da biliyoruz. Biz bunlar için zaten çalışmalar yapmıştık, Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya vekillerimiz ile. Şimdi biz geleceğiz ve bunların üzerine koyarak ilçemizi, Kırşehir'imizi hak ettiği yere getireceğiz. Bu güzel organizasyonda sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduk. Allah tuttuğumuz Orucumuzu kabul etsin. Hepinize katılımızdan dolayı teşekkür ederim.”
KIRŞEHİR ADAYLARI:
         Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 24 Haziran Pazar günü cumhurbaşkanı seçimiyle birlikte yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesi belli oldu. Milletvekili Genel Seçimi'ne Kırşehir'den girecek olan milletvekili adayların isimleri şöyle:
AK PARTİ: Mustafa Kendirli (İş adamı-Yüksek) ve Necmettin Erkan (Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü-Yüksek)
CUMHURİYET HALK PARTİSİ: Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan (Doktor-Yüksek) ve Çağdaş Gökalp (Avukat-Yüksek.)
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ: Oğuz Sulusaray (Kamu İdare-Yüksek) ve Ahmet Aydın Akpınar (Avukat-Yüksek)
İYİ PARTİ: Mustafa Hakan Ünser (Mühendis-Yüksek) ve Asaf Kayaoğlu (Mühendis-Yüksek).
SAADET PARTİSİ: Mustafa Çakır (Makine Mühendisi-Yüksek) ve Hüseyin Eserer (Emekli İmam-Yüksek).
HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ: Gökhan Akın (Emekli-Yüksek) ve Heliz Abi (Serbest-Yüksek)
VATAN PARTİSİ: İlker Özkamalı (Emekli Öğretmen-Yüksek) ve Osman Kılıç (Emekli İşçi-Orta).
HÜR DAVA PARTİSİ: Abdulrahip Hatipoğlu (Öğrenci-Orta), Zeyd Şahin (Öğrenci-Orta)
BAĞIMSIZ: İsmail Yıldız (Serbest-İlk.)


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı