“Müzede Yeşeren Umutlar projesi" tanıtıldı

“Müzede Yeşeren Umutlar Projesi”nin, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesinde gerçekleştirilen etkinlikle tanıtımı yapıldı.

Kırşehir Haberleri 11 Nisan 2019 16:16
“Müzede Yeşeren Umutlar projesi" tanıtıldı
-A +A

          “Müzede Yeşeren Umutlar Projesi”nin, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesinde gerçekleştirilen etkinlikle tanıtımı yapıldı. Programa Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Belediye Başkanı Necati Çolak, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
         Kaman’a bağlı Çağırkan köyünde bulunan Kalehöyük Arkeoloji Müzesinin başlattığı projeye Çağırkan köyünde yaşayan 14 ev hanımı katılıyor.
         Kalehöyük Arkeoloji Müzesinin sadece Kaman için değil tüm ülke için önemli turizm alanlarından birisi olduğunu dile getiren Kaman Kaymakamı Murat Girgin “Değerli hocalarımızın emeği ile başlatılan kazılarımızın neticesinde bugün Kalehöyük Arkeoloji Müzemiz yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapmakta. Geçtiğimiz yıl bu sayı 100 bini bulmuştur. Bu sayıyı arttırmak için de gerek belediyemiz gerekse müze müdürlüğümüz ile projeler hazırlıyoruz. Gelen misafirlerimize, köy kadınlarımızın bu proje ile öğrendikleri çanak, çömlek, takı, tasarım, mozaik gibi el işlerini satacakları alanlar yaparak hem tanıtımı hem de emeklerinin karşılığını alacakları iş alanları açmayı planlıyoruz. Özellikle bu yörede yaşayan köy kadınlarının ekonomik alanda kalkınmasına önem vereceğiz. Çok güzel bir proje oldu.” diyerek proje de emeği geçen herkese teşekkür etti.
         Daha sonrasında proje kursiyerleri tarafından sergilenen çanak, çömlek yapımı katılımcılar tarafından büyük beğeni aldı.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı