"Öğretmenlik değerli ve saygın bir meslektir"

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı yazılı mesajında, öğretmenlik mesleğinin hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslek olduğunu söyledi.

Kırşehir Haberleri 23 Kasım 2018 10:19
"Öğretmenlik değerli ve saygın bir meslektir"
-A +A

               Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı yazılı mesajında, öğretmenlik mesleğinin hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslek olduğunu söyledi. 
               Kırşehir Valisi Akın, mesajında tüm öğretmenlerin gününü kutlayarak şu ifadeleri kullandı: "Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul ettiği 24 Kasım 1928 tarihini milletçe öğretmenlerimize verdiğimiz değerin bir ifadesi olarak Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Ben de bizleri büyük emekler vererek yetiştiren ve her zaman baştacımız olan değerli öğretmenlerimizin bu özel gününü içtenlikle kutluyorum. Bilindiği üzere topluma hizmet veren her mesleğin kendine göre bir saygınlığı vardır ancak bütün meslek mensuplarını yetiştirip onları hayata hazırlayan öğretmenlik mesleğinin önemi ve kutsallığı bambaşkadır. Çünkü öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, büyük sabır ve fedakârlık isteyen, hoşgörülü olmayı gerektiren karşılığı hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir.
Elimizin kalem tutmaya başladığı dönemden itibaren her daim yanımızda olan ve hayatımızda müstesna bir yer edinen öğretmenlerimiz, bizleri çağın gereklerine göre yetiştirerek bilgiyle donatmakta, bununla birlikte milli ve manevi değerlerimizi bizlere aşılayarak iyi bir insan ve vatandaş olmamız için çaba göstermektedirler.    Değerli Öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceği olarak gördüğümüz sevgili çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili ve donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için gayret gösteren sizlerin taşıdığınız sorumluluğun farkındayız. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ordularımızın kazandığı zafer sadece eğitim ordusunun zaferi için zemin hazırlamıştır. Gerçek zaferi, cahilliği yenerek siz kazanacak, siz koruyacaksınız. Çocuklarımızı ve geleceğimizi ellerinize teslim ediyoruz. Çünkü aklınıza ve vicdanınıza güveniyoruz.” sözlerinde belirttiği gibi sizlerin varlığı ve özverili çalışmaları ile ülke olarak eğitimde büyük bir yol kat edeceğimize inanıyoruz. Sizlerin bilim ve teknolojinin ışığında çocuklarımıza vereceğiniz her eğitim, onlara yeni ufuklar açacağı gibi, benliklerindeki sorumluluk duygusunu ve gayreti de arttıracaktır. İnanıyorum ki bu bilinçle yetişen çocuklarımız ülkemizi her geçen gün daha da ileriye götürecektir.
Bu duygularla, kutsal görevlerinin bilinciyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı şevk ve heyecanla vazifelerini yerine getireceklerine inandığımız tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutlar, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dilerim." 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı