"Parayla Proje Desteği Almayın!"

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Genç Çiftçi Projesi'ne başvuru yapacak olan çiftçileri uyardı:

Kırşehir Haberleri 4 Nisan 2018 19:11
"Parayla Proje Desteği Almayın!"
-A +A

         Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, Genç Çiftçi Projesi'ne başvuru yapacak olan çiftçilerin bazı kişiler tarafından proje desteği vaadiyle dolandırıldıklarını açıkladı.
         Şahin, yaptığı açıklama şunları kaydetti: "Son günlerde, Genç Çiftçi Projeleri'nin desteklenmesi kapsamında 30 bin lira hibe verilmesiyle ilgili olarak Bakanlığımız ile diğer mali destek veren kurumlarla ilişkili oldukları, yetkilendirildikleri veya akredite edildikleri bilgisini vererek belirli bir ücret karşılığında proje danışmanlık desteği verme teklifinde bulunan veya destek kazanma garantisi vaat eden kişi ve firmaların olduğu yönünde duyumlar alınmaktadır. Bakanlığımız ile il ve ilçe müdürlüklerimizin bu yönde bağlantılı olduğu herhangi bir firma bulunmamakta olup bu tür dolandırıcılara itibar edilmemesi önemle duyurulur. Proje kapsamında verilecek hibe desteklerine yönelik başvuru mercileri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlükleri olup müracaatçılardan başvuru için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Projeden yararlanmak isteyen kişilerin mağduriyet yaşamamaları için Bakanlığımız İl ve İlçe Müdürlüklerinden bilgi almaları önemle rica olunur. Bu tür bir uygulama ile karşılaşan kişilerin zaman kaybetmeden güvenlik birimlerini ve adli mercileri bilgilendirmeleri gerekmektedir."
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Mart%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı