“Ramazan Ayında Denetimler Artırıldı”

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, ekiplerin Ramazan ayı içerisinde denetimlerini artırdığını açıkladı.

Kırşehir Haberleri 6 Haziran 2018 20:11
“Ramazan Ayında Denetimler Artırıldı”
-A +A

     Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, ekiplerin Ramazan ayı içerisinde denetimlerini artırdığını açıkladı.   
     Şahin, tarladan sofraya üretimin her noktasında gerçekleştir-dikleri görevlere ilişkin bilgiler aktardı.
     İl Müdürü Şahin açıklamasında şu bilgileri aktardı: "Bilindiği gibi gıda terörünün en fazla arttığı aydayız. Vatandaşların sağlıklı bir şekilde gıda tüketebilmeleri konusunda özellikle fırın, tatlı, pastaneler başta olmak üzere gıda üretimi gerçekleştiren iş yerlerine gerçekleştirdiğimiz de-netimlerle kaliteyi artırdığımıza inanıyorum. Asıl denetleyicilerimiz vatandaşlarımızdır.  
     Ekiplerimiz rutin denetimlerin yanı sıra ramazan ayının gelmesiyle gıda denetimlerini artırarak devam ediyor. Müdürlüğümüz Gıda Mühendisleri, Veteriner Hekim ve Tekniker arkadaşlarımızdan oluşan kontrol görevlilerimiz tarafından normalde rutin olarak yaptığı-mız gıda denetimleri dışında ramazan ayı ve-silesiyle unlu mamuller, pastacılık, ekmek ve şekerli mamul üretim, tüketim ve satış yerlerine, et ve et ürünleri, yemek şirketleri gibi çok sayıda işyerinde, özellikle gıda güvenilirliği ve gıda hijyeni konusunda aralıksız denetimler yapmaktadır.
      Yapılan kontrol ve denetlemelerde iş yerlerinin genel hijyen, personel hijyeni, gıda hazırlama ile işleme ekipman hijyeni, kullanılan gıda bileşenlerinin muhafaza ve satış koşullarının yönetmeliklere uygunluğuna bakıl-makta ve gıda mevzuatına uygun olmayan işletmeler hakkında 5996 sayılı veteriner hizmetleri, bitki sağlığı, gıda ve yem kanunu doğrultusunda yasal işlem yapılmakta olup, gerçekleştirilen denetimlerde üretimde kul-lanılan hammaddelerden son ürün depolarına kadar olan tüm üretim aşamalarında incelemelerde bulunan ekiplerimiz; halkımızın güvenilir gıda tüketmesi, sağlığının korunması ve menfaatlerinin korunması konusundaki sorumluluklarının bilincinde olarak çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Ayrıca vatandaşlarımız kendi sağlıkları için açıkta satılan ambalajsız, etiketsiz, üretim ve son kullanma tarihi olmayan gıdaları kesinlikle tercih etmemelidir.
     Tüketicilerin en iyi gıda denetçileri olmasından yola çıkılarak, vatandaşlarımızın gördüğü olumsuzluğu adres belirterek, 7 gün 24 saat Alo Gıda 174 hattına bildirerek veya Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlü-ğümüze başvurarak, denetimlere gerekli katkıyı sağlamalarını rica ederim.”

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı