"Şahıslar her zaman gelip geçicidir, AK Parti bir dava partisidir"

AK Parti eski Merkez İlçe Başkanı Av. Bilgehan Altaş, Kırşehir'de dün sabah bir kafede düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Haberleri 7 Kasım 2019 12:19
"Şahıslar her zaman gelip geçicidir, AK Parti bir dava partisidir"
-A +A

          AK Parti eski Merkez İlçe Başkanı Av. Bilgehan Altaş, Kırşehir'de dün sabah bir kafede düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı işleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal ve Kırşehir'de görev yapan basın kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı toplantıda önemli detaylara değinen Altaş, şahısların her zaman gelip geçici olduğunu ve AK Parti'nin bir dava partisi olduğunu vurguladı. 
          AK Parti'de olağan kongre sürecinin 7 Ekim tarihi itibarı ile başladığını belirten Bilgehan Altaş 5 Kasım tarihinde yapılan toplantı neticesinde yaklaşık 25 aydın yürüttüğü AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığı görevinden yönetim ile birlikte istifa ettiğini ancak AK Parti davasında her zaman görev almaya hazır olduğunu bildirdi. 
        Av. Bilgehan Altaş açıklamasında şunları kaydetti: " Toplumsal bilinci artırmak ve kamuda doğru fikirlerin oluşturması için , en kısa zamanda en doğru bilgileri verebilmek adına uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma şartlarını önemsemeden fedakarca koşturan,gelişmeleri tarafsız,objektif,özel hayata ve kişilik haklarına  saygı çerçevesinde halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan basınımızın değerli temsilcileri,kıymetli kardeşlerim sizleri  selam verenlerin en güzelinin selamıyla selamlıyor ,Allah’ın rahmet ve bereketi üzerinize olsun diyorum.
          Bildiğiniz gibi Olağan kongre süreci 7 Ekim tarihi itibarı ile başladı. Şu anda delege seçmen listeleri kesinleşti. Delege seçim ve Belde başkanları seçilme sürecimiz devam ediyor.Yılbaşından itibaren de İlçe kongrelerimiz başlayacak.Yani anlayacağınız süreç oldukça daraldı.Bildiğiniz ve takip ettiğini üzere Ak partide İlçe ve İl başkanlarının seçiminde mümkün olduğunca geniş çaplı araştırmalar yapılır,Bir çok kez bugünlerde olduğu gibi Genel Merkezimiz görevli arkadaşlarla şehri vatandaşımızı dinler onlara fikirlerini sorar ve raporlar,Nerede ise tüm STK’ lara ,Parti organlarında mevcut  görev yapanları ve gelecekte kimlerin O görevlerde olması gerektiği konusunda fikirlerini alır,parti içerisinde teşkilat mensupları için temayül yoklaması yapar.Yani anlayacağınız detaylı ve zaman alan bir çalışma yürütür.
Değerli basın mensupları, sizlerle yaklaşık olarak  iki ay kadar önce  bir basın toplantısı yapmıştım. Bu toplantı da olağan kongre sürecinin başlayacağını bu süreçte  ilçe başkanlığı görevine talip olmayacağımı sizler aracılığı ile kamu önünde  belirtmiştim.
           Takip ettiğiniz gibi 05.11.2019 tarihinde  yapmış olduğumuz  toplantı ile  yaklaşık 25 aydır şerefle yürütmüş olduğumuz Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevinden,yönetimimiz ile birlikte davamızın sancaktarlığını, yine en az bizim kadar çalışacak bir dava arkadaşımız ve ekibine teslim etmek üzere,ayrıldık. 
Ak Parti Genel Başkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 14 Ağustos 2001’de hiçbir dünyevi menfaat gütmeden, bu coğrafyada yaşayan ümmet için bir umut ışığı olarak kuruldu.  17 yıl önce başlayan iktidarımız kesintisiz olarak devam etmektedir.Bizim partimizin daha uzun süreler milletimize hizmet edeceğine dair  inancımız tamdır.
          Benim bu davaya katılmam partileşme süreci öncesinde Haziran 2001 tarihinde parti kurulmazdan önce hazırlık safhasında  Genel Başkanımız,Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kurucu il başkanlığı için görüşmek üzere  birkaç arkadaşımızla çağırması ile başladı. Bu davaya inancım geçen 18 yılı aşkın sürede eksilmeden  bilakis artarak devam etti,etmeye de devam etmektedir.Bu süreçte 3  kez daha Genel merkeze İl başkanlığı için görüşmelere davet edildim. Bir çok kez daha önce teşkilat görevinde bulunmadığım gerekçesi ile görev alamadım. Bunun üzerine 2015 yılı başında yapılan kongrede İl Başkan yardımcısı olarak Teşkilat görevine başladım. Yaklaşık 2,5 yıl çalıştıktan sonra yeniden il başkanı adayı olarak layık görülerek il başkan adayı olarak genel merkeze  davet edildim.Görevin şu andaki il başkanımız Sayın Muzaffer Aslan’a tevdii sonrasında ve Merkez İlçe Başkanı olarak çalışmamız teklif edildi ,kongre üyeleri tarafından da uygun görülünce 14 Ekim 2017 tarihinde başladığımız görevimizi 25 ay sonra  önceki gün itibarı ile bırakmış bulunmaktayız.
            Bu gün geldiğimiz aşamada tüm yönetimimiz belde ve mahalle teşkilatlarımızla birlikte görevimizi anlımızı akıyla yerine getirmiş olmanın haklı gururunu her zaman yaşadım,yaşamaya da devam edeceğim. Görevi bırakmamız sosyal  medya ve bazı basın organlarında yazıldığı ve zannedildiği gibi bir memnuniyetsizlik değil ;Bizim ve Boztepe İlçe teşkilatının önümüzdeki dönemde ilçe başkanı olarak talebinin olmaması ,Akpınar ilçe başkanımızın da partimizin tüzüğü gereği 3 dönem kuralı nedeni iledir.Başkaca yapılan spekülasyonlar  gerçek dışıdır.
           Ak Parti de davaya kendini adamış her bir bireyinde bildiği gibi verilen makamların asla önemi olmamıştır. Bizim davamız da bir mahalle Başkanı ile İl başkanı arasında hiçbir makam farkı yoktur. Herkes şunu çok iyi bilmelidir kiyarın şahsıma mahalle başkanlığı ya da İl başkanlığı görevi de tevdi edilse hiçbir ayrım yapmaksızın görevimi en iyi şekilde yerine getireceğimden kimsenin şüphesi olmasın.  Özelliklede belirtmek isterim ki şahsım ve yönetimim hakkında ortaya atılan hiçbir iddiada gerçeği yansıtmamaktadır. Bu bir bayrak yarışıdır. Belde kongrelerimizin ardından, İlçe kongrelerimiz, İl kongrelerimiz ve son olarak büyük kongremiz yapılacak ve partimiz emin adımlarla 2023, 2071 hedeflerine Allah’ın izniyle ulaşacaktır. 
Değerli Arkadaşlar, AK Parti Bir Dava Partisidir, şahıslar Her Zaman Gelip Geçicidir. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada da halkımız için, hemşerilerimiz için, gönül verdiğimiz partimiz için çalışmaya devam edeceğim. 
             Görev yaptığımız süre içerisinde bizlerden yardımını esirgemeyen bizlere yardımcı olan başta il başkanımız ve teşkilatımıza ,Milletvekillerimize,Belediye başkanlarımıza,İl  Gençlik ve Kadın kolları başkan ve teşkilatımız mensuplarına ve özellikle ve ayrıcalıklı olarak yönetim kurulunda birlikte çalıştığımız tüm asil ve yedek yönetim kurulu üyelerimize,Belde,Mahalle başkan ve teşkilatlarımıza ve vefakar ,cefakar emekçi sekreter, çaycı, şoför vb tüm parti çalışanlarımıza ve tabii ki tüm şehrimiz halkına   teşekkürü bir borç bilir haklarını helallik dileriz. Devamlı yanımızda olduklarını bilir,her daim hizmetlerinde olduğumuzu da hatırlatırız.
Bizlerden sonra göreve gelecek dava arkadaşlarımıza Cenabı Allah’tan başarılar diliyor, saygılarımı sunuyorum.
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20Kas%C4%B1m%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı