‘Sahurdan sehere gençlerle’ etkinliği düzenlendi

KADEM Kırşehir Temsilciliği ‘sahurdan sehere gençlerle’ etkinliğinin ikincisini bu sene 100.yılını kutladığımız Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını 19 Mayıs’ta düzenledi.

Kırşehir Haberleri 21 Mayıs 2019 12:38
‘Sahurdan sehere gençlerle’ etkinliği düzenlendi
-A +A

         KADEM Kırşehir Temsilciliği  ‘sahurdan sehere gençlerle’ etkinliğinin ikincisini bu sene 100.yılını kutladığımız Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını 19 Mayıs’ta düzenledi.
         Etkinliğe Kırşehir Valisi İbrahim Akın eşi ve çocukları ve İl Müftüsü Mehmet Yaman katıldı. Kırşehir Temsilcisi Seher Ünsal’ın açılış konuşmasının ardından Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman gençlerle sohbet ettiler.
         KADEM Kırşehir Temsilcisi Seher Ünsal, yaptığı açıklamada, KADEM Kırşehir Temsilciliği’nin 15 Mayıs 2018 tarihinde açıldığı günden bu yana farklı alanlarda gerçekleştirdiği etkinliklerle kadının ve ailenin güçlenmesine katkı sağladığını söyledi. Ramazan Ayı nedeniyle gerçekleştirilen Sahurdan Sehere isimli etkinlikle de gençlerimizle buluşmaya devam ediyoruz. KADEM Kırşehir Temsilciliği olarak, KADEM misyon ve vizyonu doğrultusunda, açıldığı günden bu yana gerçekleştirdiğimiz projeler, eğitimler, atölyeler, söyleşiler, paneller, seminerler, kurslar ve stantlarla 15 Mayıs 2018 tarihinden itibaren yaklaşık 10 bin kişiye ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.”dedi. “Önceliğimiz kadının ve ailenin güçlendirilmesi olmuştur.”
         Kadınların toplumsal anlamda çok önemli işlere imza attıklarını belirten Ünsal, “Kadim tarihimize baktığımızda, kadınların toplumsal anlamda çok önemli işlere imza attıklarını görüyoruz.  Bizler de, özellikle Kırşehirli kadınlar olarak tarihimiz açısından çok önemli bir toplumsal geleneğin sahibi ve temsilcileri olmaktan dolayı ayrıca kıvanç ve gurur duyuyoruz. KADEM Kırşehir Temsilciliği tarafından bir yıl içerisinde birbirinden farklı konularda programlar düzenledik. KADEM Akademi, Yerel Yönetimlerde Kadın Adaylar Eğitimi, Gönüllülük Akademisi,Tasarım Atölyesi, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim Eğitimi, Kişisel Gelişim, Yasal Haklar, Sağlık, Bağımlılıkla Mücadele, Açık Hava Kütüphanesi Projesi, Sağlık Taraması şeklinde sıralayabileceğimiz proje, söyleşi, panel, konferans gerçekleştirdik. Önceliğimiz kadının ve ailenin güçlendirilmesi olmuştur” diye konuştu.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
2. Lige 3 Puanla Başladık!

2. Lige 3 Puanla Başladık!

14:44 2 Eylül 2019
Kara Rapor yayınlandı!

Kara Rapor yayınlandı!

17:01 20 Ağustos 2019
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
Bayram Gelmiş Neyime!

Bayram Gelmiş Neyime!

17:01 17 Eylül 2019
Deplasmandan 3 puan

Deplasmandan 3 puan

08:04 16 Eylül 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Eyl%C3%BCl%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı