"Şeker Fabrikası Kapanmasın" Mitingine Çağrı!

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yılmaz Zengin, yarın Çorum'da düzenlenecek olan mitinge duyarlı olan herkesin katılmasını gerektiğini söyledi

Kırşehir Haberleri 6 Nisan 2018 19:11
 "Şeker Fabrikası Kapanmasın" Mitingine Çağrı!
-A +A

         Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından özelleştirme kapsamına alınan Kırşehir Şeker Fabrikası ile birlikte 14 fabrika ile arazi yöntemiyle satışa çıkarılan 11 fabrika ile ilgili bugün Çorum'da "Şeker Fabrikası Kapanmasın" mitingi düzenlenecek. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yılmaz Zengin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleşecek “Şeker Fabrikaları Kapanmasın” mitingine Kırşehirlilerin de duyarlılık göstererek katılmalarını istedi.
         CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Kırşehir Şeker Fabrikası'nın zarar değil, kâr ettiğini belirterek, kapanmaması gerektiğini ifade etti. Başkan Zengin, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan’ın da katıldığı toplantıda yaptığı açıklamada, "Kırşehir Şeker Fabrikası, ilimizin ekonomisini önemli ölçüde etkilemektedir. Kırşehir'de 600 bin ton şeker pancarı üretilmektedir. Şeker pancarı, çiftçi için, istihdam için gerekli, hayvancılık için gereklidir. Şeker pancarı insan sağlığı ve makine imalatı için gereklidir. Kırşehir Şeker Fabrikası'na herkes sahip çıkmalıdır. 7 Nisan tarihinde Çorum’da yapılacak  olan miting için parti binası önünden otobüs kaldırılacak. Duyarlı olan partililerimizin ve vatandaşlarımızın bu mitinge katılmalarını bekliyoruz" diye konuştu.
 
 
 
 
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
Yine Tarih Yazdı!

Yine Tarih Yazdı!

09:10 7 Aralık 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20Aral%C4%B1k%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı