"Şeker Fabrikası'nı Geri Alacağız!"

Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cuma günü Kırşehir’de gerçekleştireceği miting öncesi Kırşehirlilere mesaj gönderdi

Kırşehir Haberleri 23 Mayıs 2018 20:11
"Şeker Fabrikası'nı Geri Alacağız!"
-A +A

                  Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cuma günü Kırşehir’de gerçekleştireceği miting öncesi Kırşehirlilere mesaj gönderdi. Cuma günü Cacabey Meydanı'nda saat 16.00'da Kırşehirlilere seslenecek olan Meral Akşener, Kırşehirlilere yazılı mesaj gönderdi.
“ŞEKER FABRİKAMIZI GERİ ALACAĞIZ”
                    Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kırşehir’de gerçekleştireceği miting öncesi Kırşehirlilere mesaj gönderdi. AKP’nin Kırşehir’e yatırım yapmadığı gibi devlete ait şeker fabrikasını yok pahasına sattığını ifade eden Akşener, Kırşehirlilere satılan şeker fabrikasını yeniden devlete kazandırma sözü verdi. Akşener, “Kırşehirli hemşerilerim hiç merak etmesin. 24 Haziran’dan sonra sattıkları şeker fabrikalarını geri alacağız” dedi.
"HIZLI TREN SORUNU BİTECEK"
                     Kırşehir’de yıllardır her seçim dönemi vaat edilen ancak yapımı yılan hikayesine dönen ‘Hızlı Tren Projesi’nin de İYİ Parti iktidarıyla biteceğini aktaran Akşener, “Hangi şehrimize gitsem bir ulaşım sorunu yaşanıyor. Kimine hızlı tren sözü vermişler, kimine metro, kimine yol.  Ama seçimi kazandıktan sonra “ihalesi yapılıyor” diye oyalamışlar. Güçlü bir ulaşım sisteminin ticari ve ekonomik getirilerinin olduğunu bilerek Kırşehir’in Hızlı Tren Projesini bizim çözeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.” şeklinde konuştu. 
"BESİCİLERİMİZ ÜZÜLMESİN"
                     Kırşehir’i yakından takip ettiğini ve tıpkı Ankara gibi yanlış altyapı çalışmaları yüzünden yağmur sularının sele dönüştüğünü üzülerek izlediğini belirten Akşener, “Ciddi borçlanmaya giderek sizlere sunulan 50 yıllık projelerinin, bir yağmurluk ömrü olduğunu görüyoruz. 15 dakika yağan bir yağmurun esnafı büyük zarara sokması kabul edilemez. Marka şehirlerimizden biri olan Kırşehir’in hak ettiği değeri görmesi için yeni yatırımlar yapılmalı, tarım ve hayvancılık teşvik edilmeli, dışa bağımlılık sona ermelidir. İşsizliği ve yoksulluğu çözmek için iç potansiyeli kullanmak varken bugün Kırşehirli besicilerimizden dolar üzerine para aldıklarını biliyorum. 5 aydır ithal hayvan bekleyen besicilerimiz de üzülmesin, bu aldıkları son ithal hayvan olacak. İYİ Parti iktidarıyla hayvanımızı da mahsulümüzü de biz dışarı satacağız” dedi. 
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20%C5%9Eubat%20%C3%87%C4%B1nar-1(1).jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı