"Sen de Düşün Sen de Yaz" etkinliğine büyük ilgi

Kırşehir KADEM İl Temsilciliği tarafından Cacabey Meldanı'na kurulan stantta KADEM çalışmalarına ilişkin bilgiler aktarılarak bay ve bayanların duygu, düşünce ve isteklerinin yazdıkları pano büyük ilgi gördü.

Kırşehir Haberleri 10 Mart 2019 14:01
"Sen de Düşün Sen de Yaz" etkinliğine büyük ilgi
-A +A

                Kırşehir KADEM İl Temsilciliği tarafından Cacabey Meldanı'na kurulan stantta KADEM çalışmalarına ilişkin bilgiler aktarılarak bay ve bayanların duygu, düşünce ve isteklerinin yazdıkları pano büyük ilgi gördü. 
                 Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu ve yüzlerce konuğun ziyaret ettiği stantta KADEM'e ait bilgilendirici el broşürleri ve kitapçıkların dağıtımı da yapıldı. 
Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl kurulan ve temsilciliğini Seher Ünsal'ın yürüttüğü dernek; gençlerin sosyal kültürel, ekonomik, sanatsal ve akademik alanda üretken bireyler olmalarını teşvik etmek, onları hayata hazırlamak, sahip olduğu değerleri ve tecrübelerini paylaşmak amacıyla çalışmalar yapıyor. 
               Çalıştay, konferans, sempozyum, panel ve araştırma yayınları ile Kırşehir'de kadının ve ailenin toplumdaki önemine dikkat çekmek istediklerini ifade eden Ünsal, "Gençlerimizin çağı doğru okuyabilen bireyler olarak yetişmesi yanında aile olabilmenin ve ailede kadın ile toplumdaki kadının önemini yaptığımız her çalışmada anlatma gayreti içerisindeyiz. Bu nedenle de toplumun her kesiminden kadınlarımızın derneğimize olan ilgisi ve çalışmalarımıza katkısı bizleri mutlu ediyor."dedi. 
                KADEM Kırşehir'de şehit ve gazilere tanınan haklar, tarım desteklemeleri, Aile ve Sosyal Politikalar hakları, iş kurma ve işsizlik yardımları, sağlık yatırımları, eğitim ve çocuk yardımları gibi alanlarda bilgilendirme faaliyetleri yürütüyor. Misyon doğrultusunda farklı sahalarda çalışan ve farklı birikimlere sahip, toplumun önde gelen kadınlarından oluşan bir beyin takımı oluşturarak, Türkiye Kadınının öz değerlerini muhafaza edebilen, ulusal ve uluslararası platformlarda dünya kadınları ile rekabet edecek düzeye getirebilen bir vizyon izleyen Kırşehir KADEM özellikle bilgilendirme amaçlı etkinliklerini de sürdürüyor. Kırşehir KADEM'in gönüllü üye çalışmasının devam ettiğine dikkat çekilirken, üyelik işleminde herhangi bir ücret talep edilmediği ve bu işin gönüllülük esasına dayalı olarak gerçekleştirildiği öğrenildi. Kırşehir KADEM, geliştirdiği çözümlerle kadınlarımızın hayatını kolaylaştırabilen ve zenginleştirebilen, kadınların sadece aile hayatında değil sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik hayatta da aktif birer birey olmalarını sağlayan, ülkedeki eğitim ve kadın alanındaki çalışmalarıyla, uluslararası işbirliğine katılımın gerçekleştirilmesine yardımcı olan, kurum ve kuruluşlar arası işbirliği sayesinde kadının demokratik haklarına ulusal ve uluslararası boyut kazandıran, dezavantajlı kadınların ağırlıklı olduğu kesimlere fırsat eşitliği sağlayan, Türkiye’deki kadın çalışmalarının tanıtılması ve sosyo -kültürel değerlerin yaygınlaştırılmasını sağlayan, bir sivil toplum kuruluşu olma vizyonunu benimsiyor.Faydalı olmak isteyen tüm gönüllülere Kırşehir KADEM'in kapısının sonuna kadar açık olduğunun altı çizilirken, hedef kitlenin sadece kadınlar olmadığı da belirtiliyor.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Ekim%20Pazartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı