"Şerefimizle yaşamamızı gazi ve şehitlerimize borçluyuz"

Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz; 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 19 Eylül 2019 10:23
"Şerefimizle yaşamamızı gazi ve şehitlerimize borçluyuz"
-A +A

           Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz; 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Mucur Belediye Başkanı Yılmaz'ın mesajında şu ifadeler yer aldı: "19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e mareşallik rütbesi ile gazilik unvanını vermiştir. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak bu günü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.
Vatanımızı bizlere kazandıranlar, bu toprakları vatan yapanlar, bu uğurda şehit ve gazi olanlardır. Şair Mithat Cemal Kuntay bu durumu; “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” diyerek en güzel şekilde ifade etmiştir. Vatanımızın ve milletimizin varlığının devamını, bayrağımızın göklerde dalgalanmasını, özgürlüğümüzün korunmasını ve milletçe namusumuzla, şerefimizle yaşamamızı gazi ve şehitlerimize borçluyuz. 
15 Temmuz'da vatanını ve milletini savunmak için canını ve kanını ortaya koyan bu millet şehitlik ve gazilik bilincini benliğinde ne denli diri tuttuğunu bir kez daha göstermiştir. Bu vatan şehitlerin ve gazilerin bizlere emanetidir. 
Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, son dönemde yaşanan menfur terör saldırıları ve hain darbe girişiminde hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.''

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Ekim%20Cumartesi%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı