SICAK HABER

"Son Günü Beklemeyin!"

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, 31 Aralık tarihine kadar uzatılan Çiftçi Kayıt Başvuruları için üreticilerin son günü beklememelerini istedi.

Kırşehir Haberleri 17 Aralık 2018 19:15
"Son Günü Beklemeyin!"
-A +A

         Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, 31 Aralık tarihine kadar uzatılan Çiftçi Kayıt Başvuruları için üreticilerin son günü beklememelerini istedi.
         Bilindiği gibi "Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", Resmi Gazete'nin bugünkü nüshasında yayımlanarak yürürlüğe girdi ve 2018 üretim yılı müracaat süresi 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatıldı.
 
         Konu hakkında açıklama yapan Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin “Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) yönetmeliğine göre, çiftçi başvuruları üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona eriyordu. Çiftçilerin bu tarihten sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri hariç olmak üzere ÇKS'ye yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapılamıyordu. Bakanlığımız yönetmeliğe eklenen geçici madde ile 2018 üretim yılına ilişkin başvurularını 30 Haziran 2018 tarihine kadar yapamayan çiftçilerimiz için söz konusu üretim yılına ilişkin çiftçi kayıt başvurularını 31 Aralık 2018 tarihine kadar yapılabilecektir. Yönetmelik değişikliği ile sisteme kayıt olabilecek çiftçilerimiz ÇKS verileri baz alınarak yapılan destekleme ödemelerinden faydalanabilecektir.
Üreticilerimizin mağduriyet yaşamamaları açısından belirlenen süre içerisinde başvurularını yapmalıdır. Ancak yaşanabilecek yoğunluğun önüne geçmek ve mağdur olmamaları noktasında üreticilerimizin son günü beklemeden işlemlerini yaptırmalarını istiyoruz” dedi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20KASIM%20CUMA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı