SICAK HABER

"Trafik Rahat Bir Nefes Alacak"

İlçeler 9 Ekim 2018 19:12
"Trafik Rahat Bir Nefes Alacak"
-A +A

                Kırşehir’de trafik sorununun önüne geçerek kolay, ucuz ve hızlı ulaşım için 10 hatlık, şehir içi otobüsleri toplu taşımada hizmete girdi. Akıllı kart sistemi ile başlayan toplu taşıma sistemi için alınan yeni otobüsler şehir içi belirlenen 10 hatta seferlerine başladı. 2023 ve 2071 hedefleri doğrultusunda Kırşehir’de el birliği ile bir projenin hayata geçtiğini ifade eden Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin , Kırşehir’de gerçekleştirilen bütün projelerin vatandaşın rahat ve huzuru için olduğunu söyledi.
Şehir nüfusunda ki artışın ulaşımı da etkilediğini anlatan Başkan Tekin, “Ulaşım ağının sağlam ve sağlıklı bir şekilde çalışması sürekli yenilenmeyi ve teknik gelişimi takip etmesi gerekir. Toplu taşıma araçlarında yapılan yenileme ve güzergahlarda yapılan düzenlemelerle yeni bir anlayışa geçilecek” dedi.
“VATANDAŞ OTOBÜS GÜZERGAHLARINI AKILLI TELEFON UYGULAMASI İLE GÖRECEK”
               Kırşehir’de hayata geçen toplu taşıma sistemi ile birlikte vatandaş, akıllı telefonlarından toplu taşıma hatlarını, ücret tarifelerini, bakiye sorgulama işlemlerini, kart dolum alanları ve otobüsün nerede olduğunu görebilecek. Başlatılan toplu taşıma uygulaması ile birlikte özel araçlarla yapılan seyahatlerde oluşan trafik yoğunluğunun önüne geçilmesinin yanı sıra vatandaşın olması muhtemel kazalarda can ve mal kaybının da önüne geçilmesi hedefleniyor. 
              Belediye başkanımız sayın Yaşar Bahçeci'ye bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20Nisan%20Cuma-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı