'Türkiye 100' Başvuruları Başladı

TOBB tarafından TEPAV'ın desteğiyle gerçekleştirilen ve en hızlı büyüyen firmaların belirlendiği "Türkiye 100" yarışmasının beşincisi için başvurular başladı.

Kırşehir Haberleri 31 Aralık 2018 19:13
'Türkiye 100' Başvuruları Başladı
-A +A

        TOBB tarafından TEPAV'ın desteğiyle gerçekleştirilen ve en hızlı büyüyen firmaların belirlendiği "Türkiye 100" yarışmasının beşincisi için başvurular başladı.
         Türkiye 100 Başvuruları'na ilişkin Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası resmi internet sayfasından yapılan açıklamada başvuruların 31 Ocak'a kadar alınacağı bildirildi.
         Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan duyuruya göre yarışmada ilk 100’e giren firmalara küresel ortaklıkların kapısı açılırken uluslararası platformda tanıtım imkanı sağlanacak. Yarışmaya başvurular 31 Ocak 2019'a kadar devam edecek.
         Şirketleri yarışmaya başvurmaya çağıran Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, "Anadolu’nun her tarafında doğru fırsatları gören, inovasyon yapan ve istihdam sağlayan binlerce girişimci var. Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi, küresel piyasada görünürlüklerini artırma ve uluslararası bağlantılarını kuvvetlendirme imkanı bulacaklar." şeklinde Kırşehir'de faaliyet gösteren firmalara çağrıda bulundu.
         Bilindiği gibi 2007'de TOBB Kadın Girişimciler Kurulunu, 2009'da da TOBB Genç Girişimciler Kurulu aktif olarak çalışmalarına başladı. Bu kurullar kısa zamanda Kırşehir ile birlikte 81 ilde Türkiye’nin en büyük girişimcilik ağını oluşturdu. 2019'da da Kırşehir ve ilçelerinde de girişimcilik faaliyetlerini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılacak. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan çağrıda şu detaylar aktarıldı: "Şirketiniz 2015-2017 döneminde hızlı büyüdüyse, yüzünüzü dünyaya dönmek, yeni pazarlara açılmak istiyorsanız; gelin Türkiye 100’e başvurun. Bu yıl beşincisini düzenleyeceğimiz ve şirketlerin 2015-2017 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin büyüme hızını dikkate alacağımız Türkiye 100 yarışması ile başarılı şirketlere ulusal ve uluslararası düzeyde görünürlük kazandırmayı ve bu şirketlerin küresel bağlantılarını kuvvetlendirmeyi amaçlıyoruz. Yarışma ile ayrıca Türkiye 100 şirketlerinin başarı öykülerinin genç nesillere ilham kaynağı olmasını ve onları girişimci olmaya teşvik etmeyi amaçlıyoruz."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20A%C4%9Fustos%20Pazartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı