"Türkiye Artık Şahlanacak"

24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini 26 milyon 330 bin 823 oy ile kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de yemin etti. Erdoğan'ın yemininin ardından parlamenter sistem resmen sona erdi.

Kırşehir Haberleri 10 Temmuz 2018 19:11
"Türkiye Artık Şahlanacak"
-A +A

         24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini 26 milyon 330 bin 823 oy ile kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de yemin etti. Erdoğan'ın yemininin ardından parlamenter sistem resmen sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mazbatasını Geçici TBMM Başkanı Durmuş Yılmaz'dan aldı. Erdoğan Meclis'teki yeminin ardından önce Anıtkabir'e oradan da Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayına geçti.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Meclis'te yemin etmesiyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de resmen yürürlüğe girmiş oldu. Geçtiğimiz Pazartesi günü muhteşem bir törenle dünyaya duyurulan yeni sistem ve yeni kabine sonrası bir açıklama yapan AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye'nin şahlanacağını ve yeni bir dönemin startının verildiğini dile getirdi. AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan'ın mesajında şu ifadelere yer verildi: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizi şahlandıracak, milletimizin kutlu yürüyüşünü sırtlayacak, hızlı, etkin, çözüm ve sonuç odaklı bir yapıyı hayata geçirerek güçlü bir icra vizyonu ortaya koyacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ülkemize, milletimize hayırlı olsun."

         "Rabb'im, yeni sistemin ve hükümetin, ülkemizi ve milletimizi 'Büyük ve Güçlü Türkiye' idealine ulaştırmasını nasip eylesin" diyen AK Parti Kırşehir İl Başkanı Aslan, Türkiye'nin daha ileriye taşınacağını dile getirdi.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı