"Türkiye Cumhuriyeti 95 yaşında"

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 27 Ekim 2018 11:44
"Türkiye Cumhuriyeti 95 yaşında"
-A +A

               Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. 
                Kırşehir İl Başkanı Tanrıbuyurdu mesajında şunları kaydetti: "95. yaşını kutladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz ve Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.
               Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir.” sözüyle felsefesini belirlediği Cumhuriyetin ve devrimlerin hedefi, laik-demokratik bir sanayi toplumu oluşturmak idi. Cumhuriyeti kuran kadroların içinde yer alanların birçoğunun bile, hayal olarak gördüğü birçok şey Cumhuriyet ve Atatürk’ün önderliği sayesinde gerçeğe dönüştürülebilmiştir.  Bugün bu topraklar üzerinde özgürce yaşayabiliyorsak, demokrasimizi işletebiliyorsak, halk ve halkın çocukları halktan aldıkları oyla ülke yönetiminde söz sahibi olabiliyorsa, bayrağımız dalgalanıyor, ezanımız okunuyorsa tüm bunları Atatürk’e ve
Cumhuriyete borçlu olduğumuz akıldan çıkarılmamalıdır. Yaşadığımız sıkıntılardan kurtuluşun yolu da yine Atatürk ilkelerine, Cumhuriyete ve onun değerlerine sahip çıkmaktan geçmektedir. Bu itibarla bugün bizlere düşen görev, Ulu Önder Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyete sahip çıkmak, yaşatmak ve Ulu Önderin dediği gibi ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyeti'ni yükseltmektir. Bayramımız kutlu olsun."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı