”Üç Müthiş Projemiz Var!”

Kırşehir'in merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Özbağ Beldesi'nin Belediyesi Başkanı Nazmi Ay, Özbağ’ın son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Haberleri 7 Mayıs 2018 19:08
”Üç Müthiş Projemiz Var!”
-A +A

         Kırşehir'in merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Özbağ Beldesi'nin Belediyesi Başkanı Nazmi Ay, Özbağ’ın son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. "Beldemizin gelişmesi için üç müthiş projemiz var" dedi.
         TOKİ Konutları ile ilgili de açıklamada bulunan Nazmi Ay, şunları söyledi: ”TOKİ Konutları ilgili olarak toplam 2 bin talep aldık. Evlerimizin fiyatı 127 bin liraydı. Ancak ihaleyi alacak firmalar Türkiye genelinde fiyatı 225 bin liraya yükselttiler. Böyle bir rakamın olması mümkün değildi o yüzden de projeyi iptal etmek zorunda kaldık. Şimdi üç müthiş projemiz var ama bunları imzalar atılana kadar açıklamayacağız. İmzalar atıldıktan sonra kamuoyuyla paylaşacağız."
BELDE BELEDİYESİ OLMAK ÇOK ZOR
         Başkan Ay, açıklamasında şunları kaydetti: "Nüfusumuz çoğu ilçeden daha fazla ancak onların imkanlarına sahip değiliz.İlçenin belediye başkanı dışında başta kaymakam olmak üzere birçok bürokratı oluyor. Bunlar sorumluluğu paylaşıyorlar. Belde Belediyelerinde ise sadece Belediye Başkanı var ve bütün yük başkanın üzerinde. Aynı zamanda İlçelere gönderilen ödenek daha fazla buna rağmen Özbağ için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz."
DAHA İYİ HİZMET VERMEK İÇİN ARAÇLAR ALIYORUZ
         Özbağ Beldesi'nin farklı bir yerleşim yeri olmaya başladığını ifade eden Belediye Başkanı Nazmi Ay, açıklamasında şunları kaydetti: "Özbağ’da çok katlı konutlar olmadığı için 1400 konut bulunuyor. Her konutun önünde bir tane çöp konteynırı bulunur. O yüzden çöp araçlarımız sürekli bu konteynırları boşlatmakla meşguldür. Şimdi yeni bir vidanjör aracı getiriyoruz aracı fiyatı 400 bin Türk Lirası.Yeni bir kepçe daha aldık. Belediye garajımızı daha iyi hizmet verebilmek için yeni araçlarla donatacağız. Yeni bir park inşa ettik. Kayseri-Ankara yolu bizim için çok önemli o yüzden orta refüj düzenlemeleri yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Şimdi de yeni bir üst geçit projemiz var İnşallah onu da bitirdiğimizde insanlarımızın can güvenliğini bir nebze de olsa sağlamış olacağız."


Kaynak : Çınar Haber Merkez

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı