“Ülkemiz, Gençlere Armağan Edilmiştir”

Kırşehir Vali Vekili Adnan Kayık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 19 Mayıs 2018 09:10
“Ülkemiz, Gençlere  Armağan Edilmiştir”
-A +A

                 Kırşehir Vali Vekili Adnan Kayık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı yazılı mesajında, "Büyük Atatürk, yeni kurulan devletimizin gelişmesinin ve yükselmesinin ancak milli ve manevi değerlerine bağlı, aklı ve vicdanı hür Türk gençlerinin varlığıyla mümkün olabileceğini görmüş ve ülkemizi her zaman inandığı ve güvendiği Türk gençliğine emanet etmiştir" dedi.
                  Kayık, yayınladığı mesajda şunları kaydetti: "Büyük Önder Mustafa Kemal Paşa ve beraberindeki kahramanların 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan Anadolu’ya ayak basarak Milli Mücadeleyi başlattıkları tarihi günün 99. Yıldönümünü kutlamanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz. 
Milletimiz, Mondros Ateşkes Antlaşması'na dayanarak ülkemizin dört bir tarafını işgal ederek kendisini esaret altına almak isteyen güçlere karşı Mustafa Kemal Paşa önderliğinde verdiği emsalsiz mücadele ile karşı koymuş ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Bir devlet kurmak ne kadar zor ve ağır bedeller ödemeyi gerektiriyor ise kurulan bu devleti yaşatmak ve yüceltmek de büyük bir gayret gerektirmektedir. 
                   Bu sebeple Büyük Atatürk, yeni kurulan devletimizin gelişmesinin ve yükselmesinin ancak milli ve manevi değerlerine bağlı, aklı ve vicdanı hür Türk gençlerinin varlığıyla mümkün olabileceğini görmüş ve ülkemizi her zaman inandığı ve güvendiği Türk gençliğine emanet etmiştir.   
                   Değerli Gençler; Ecdadımızın büyük yokluklarla kurduğu Cumhuriyetimiz, sizlere emanettir ve sizlerin omzunda yükselecektir. Milli birlik ve dayanışma şuuruyla, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de ülkemizi her türlü ihanet ve düşmanlıktan koruyacağınıza inancımız tamdır.
Biz yöneticiler olarak sizlerin en iyi şekilde yetişmesi, ileride her birinizin ülkemize başarılı hizmetler verebilmesi için üzerimize düşen görevi yapmaya, imkânlar ölçüsünde her türlü destek ve güvenceyi sizlere sunmaya devam edeceğiz.
                    Bu duygu ve düşüncelerle; başta bu günü anlamlı kılan, geleceğimizin teminatı değerli gençlerimiz olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve cesaretin timsali kahraman gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyorum.”
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı