"Unutmayacağız, Unutturmayacağız"

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kırşehir Haberleri 12 Temmuz 2018 19:14
"Unutmayacağız, Unutturmayacağız"
-A +A

              AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
              Kendirli, Türk Milleti'nin nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta durduklarını ve durmaya devam edeceklerini ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan alçakça girişimlerin hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını vurgulayan Kırşehir Milletvekili Kendirli, şunları kaydetti: "15 Temmuz gecesi, vatanı, milleti, demokrasiyi ve ülkenin geleceğini yok etmek isteyen vatan hainlerinin, milletin silahlarını yine bu aziz millete doğrultarak kalleşçe bir darbe girişiminde bulundu. Yüce Türk milletinin damarlarındaki asil kanın ve çağlardan gelen bağımsızlık ruhunun gereği olarak ölümü göze alıp hainlere gerekli cevabı verdi. O gece hainlere karşı bir direniş olarak başlayan, milli duygularla yoğrulmuş beraberlik ruhu daha sonra yeniden dirilişe dönüştü. 15 Temmuz’un Anadolu topraklarında yaşayan 7'den 70'e her bir bireyin milleti, bayrağı, vatanı ve devleti söz konusu olduğunda neler yapabildiğini tüm dünya bir kez daha gördü. Gözü dönmüş hainlerin milli iradeye karşı darbe teşebbüsü asla kabul edilemeyecek. Demokrasiye, milli birlik ve beraberlik ruhuna sahip çıkmak vatansever her Türk halkının boynunun borcudur. Anayasa ve demokrasimizi askıya almak isteyen, yerli ve yabancılara uşaklık edenlere bu asil millet asla prim vermeyecektir. Milletimizin huzuruna ve Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu alçakça girişimler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. 248 şehidimizi rahmet, 2 bin 196 gazimizi de minnetle anıyoruz. 15 Temmuz gecesi bayrak için, vatan için hellallik isteyip, evinden ayrılan ve bir daha geri dönemeyip ebediyete intikal eden şehitlerimizi unutmuyoruz, unutturmayacağız."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı