"Valilerin Ağabeyi" Kapak Oldu!

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, "Genç Bürokrat Dergisi"nin Şubat sayısında yer aldı

Kırşehir Haberleri 27 Şubat 2018 19:14
"Valilerin Ağabeyi" Kapak Oldu!
-A +A

            Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Genç Bürokrat Dergisi'nin Şubat ayki sayısında "Valilerin Ağabeyi" başlığıyla, genç bürokratlara kapak oldu.
         Bürokratların Sesi olarak aylık yayınlanan Genç Bürokrat Dergisi'nin bu ayki sayısında kapak olan Vali Şentürk, 64 sayfalık derginin 8 sayfasında tanıtıldı. "Uygarlığın İrfan Çağlayanı, Anadolu'nun Kadim Horasan'ı: Kırşehir" başlığıyla başlayan 8 sayfalık tanıtımda, Kırşehir'in tarihçesi hakkında bilgiler verildi. Dergide, Kırşehir'in tarihi ve coğrafyası hakkında bilgilerin yer aldığı dergide, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali, Şemsi Yastıman ve Neşet Ertaş'ın resimlerine ve eserlerine yer verildi. Vali Şentürk, Kırşehirli ozanlar için, "Bu ustalarla, kökeni Orta Asya'ya kadar uzanan saz ve söz kültürünün Anadolu'daki ifadesi olan bozlaklar, Kırşehir'de ve Orta Anadolu'da ayrı bir ahenk kazanmıştır" ifadesini kullandı.
         Ankara'da hazırlanan ve basılan dergide, Vali Necati Şentürk ile birlikte, Ahi Evran Külliyesi, 30. Ahilik Haftası kutlamalarına katılan Başbakan Binali Yıldırım'a Yılın Ahilik Ödülü'nün verildiği fotoğraf, Aşık Paşa Anıtı, Aşık Paşa Türbesi, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali, Şemsi Yastıman ve Neşet Ertaş'ın resimleri, Cacabey Camii Gözlem Kulesi, Cacabey Taç Portal ve Mucur Türkmen Şöleni fotoğrafları yer buldu.
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı