"Yaptığımız Çalışmaların Karşılığını Alıyoruz!"

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Camiilerde Kuran ve dini eğitim alan öğrencileri ziyaret etti.

İlçeler 3 Ağustos 2018 19:15
"Yaptığımız Çalışmaların Karşılığını Alıyoruz!"
-A +A

         Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Camiilerde Kuran ve dini eğitim alan öğrencileri ziyaret etti.
         Öğrencilerin hem boş vakitlerini değerlendirdiğini hem de dini eğitim aldıklarını belirten Başkan Bahçeci, "Okulların kapanması ve öğrencilerin yaz tatiline girmesiyle birlikte evlatlarımız boş vakitlerini farklı aktivitelerle değerlendirmeye çalışıyor. Aileler çocuklarının spor, kültür, sanatsal faaliyetlerin yanında özellikle Kur’an ve dini bilgiler öğrenmeleri için camiler, Kur’an kursları, mescitler gibi yerlere gönderiyorlar. Burada öğrencilerimiz hem boş vakitlerini değerlendiriyorlar hem de Kur’an ve dini bilgiler öğreniyorlar.
         Yaz aylarını en güzel şekilde değerlendiriyorsunuz, bundan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Bu yaşlarda kuran öğrenmek sizin açınızdan son derece önemli. Bir binanın temeli sağlam olmazsa o bina sağlam bir şekilde yükselmez. Temelleriniz ne kadar sağlam olursa geleceğiniz o kadar sağlam olur. Manevi ve milli değerlerinize bağlılık,  vatan sevgisine sahip olma, iyi insan olma gibi değerleri bu yaşlarda bu kurslarla kazanırsınız.
         Camii ve Kuran kursuna yaz aylarında gitmek ayrı bir güzellik oluyor. Orada da bir çevreniz oluyor. Yeni arkadaşlar ediniyorsunuz. Bu yüzden orada da sosyalleşmiş oluyorsunuz. Ayrıca ilgi duyduğunuz alanlarda kurslara katılarak kendinizi yaz ayında da geliştirmeye çalışıyorsunuz ve kendinizi de mutlu ediyorsunuz. Sizleri böyle mutlu görmek bizleri de mutlu ediyor. Çünkü biz yaptığımız işin karşılığını almış oluyoruz. Aldığınız kurslarla kişisel gelişiminize de katkı sağlıyorsunuz. Bizlerin amacı hem sizin istediğiniz alanlarda eğitim almanız hem de vatana millete hayırlı evlatlar olmanız. İnşallah bu kursların devamı da gelir, sizler de kendinizi her alanda geliştirme imkânı bulursunuz. Sizlerle zaman zaman bir araya gelip tekrardan sohbet edelim. Belediye’den isteklerinizde var ise onları da dile getirirseniz gerçekleştiririz. “ dedi
         Başkan Bahçeci yaptığı konuşmada, "Kırşehir’in dört bir yanında dini eğitim gören ve Kur’an öğrenen öğrencilerimizi ziyaret ederek onlara bir araya geldik. Rabbim bizlere dinini bilen ahlaklı, Kur’an öğrenen, öğreten nesiller yetiştirmeyi nasip etsin" dedi. Başkan Bahçeci, çocuklara Belediye’nin yayınlarından Aşıkpaşa Masal Parkı ve Kırşehir’de iz bırakanlar kitabını hediye etti.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı