"Yatırım Yapılacaksa Özelleştirmeye Evet"

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan önemli açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Haberleri 24 Şubat 2018 19:10
"Yatırım Yapılacaksa Özelleştirmeye Evet"
-A +A

         AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Türkiye Şeker Fabrikaları'na ait olan ve aralarında Kırşehir Şeker Fabrikası’nın da bulunduğu 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesiyle ilgili yürütülen çalışmalarla ilgili  açıklama yaptı.
         Kırşehir Şeker Fabrikası’nın kâr eden rantabl bir fabrika olduğunu, özelleştirme ile daha iyi bir konuma gelebileceğini belirten Milletvekili Mikail Arslan, yaptığı açıklamada şu görüşleri savundu: “Ben özelleştirmeye karşı değilim. Ben adaylığım sürecinde de özelleştirmeden yana olduğumuzu her fırsatta dile getirdim. Kırşehir Şeker Fabrikası kârlı ve rantabl bir fabrika. Fabrikamızın modern olduğu da ortada. Burayı iyi bir yatırımcı alır ve yapacağı yeni yatırımlarla daha iyi bir konuma getirebilir. Üretimiyle, çalışanlarıyla hem ülkemize, hem Kırşehir’e, hem de bölgeye büyük katkı sağlayabilir. Tıpkı PETLAS Lastik Fabrikamız gibi daha da büyüyebilir. Hatırlanacağı üzere PETLAS özelleştirilirken de Kırşehir’den ve çalışanlardan tepkiler olmuştu. Ama bugün PETLAS yaptığı devasa yatırımlarla çalışanların sayısını kat ve kat arttırmış, ülkemiz ve Kırşehir ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Eğer Kırşehir Şeker Fabrikamızı alacak yatırımcı bu şekilde alacaksa, yatırım yapacaksa, Kırşehir ve bölge ekonomisine katkı sağlayacaksa özelleştirmeye evet diyorum. Yoksa kapatılmasına karşıyım. Ama ben şuna da inanıyorum. Kârlı olan Kırşehir Şeker Fabrikası’nı alacak firmanın yatırım yaparak, hem para kazanacağına, hem de yatırımlarla Kırşehir Şeker Fabrikası’nı daha da büyüterek Kırşehir’e ve ülke ekonomisine katkı sunacağına inanıyorum. Kırşehirli hemşerilerimizin de çalışanlarının da rahat olmasını istiyorum.”
         Kırşehir Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi ile burada çalışanların haklarının korunacağını, tüm özlük hakları korunarak diğer kamu kurum ve kuruluşlarına nakil olma, özelleştirilen fabrikalarda yeni yatırımcılar ile çalışabilme gibi seçeneklerinin de bulunduğunu ifade eden Milletvekili Arslan, mevcut durumda Türkşeker’e pancar temin eden çiftçilerin mevcut kotaları kapsamında pancar üretmeye devam edeceğini, alıcılara mevcut çiftçilerle asgari 5 kampanya dönemi boyunca pancar üretim sözleşmelerini devam ettirme zorunluluğu getirildiğini, mevcut tüm çiftçilere pancar üretim sözleşmelerinin sağlanacağını açıkladı.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı