"Yerli ve milli olan her şey kutlu bir şahlanışın habercisidir"

Doçent Dr. Onur Köksal yerli ve milli araba TOGG heyecanının Ahi Baba markası ile katmerleneceğini ve bu konuda çalışmalarının aralıksız ber şekilde devam edeceğini bildirdi.

Kırşehir Haberleri 30 Aralık 2019 10:59
"Yerli ve milli olan her şey kutlu bir şahlanışın habercisidir"
-A +A

            Doçent Dr. Onur Köksal yerli ve milli araba TOGG heyecanının Ahi Baba markası ile katmerleneceğini ve bu konuda çalışmalarının aralıksız ber şekilde devam edeceğini bildirdi. 
             Kırşehir'de Ahiliğin öğrenilmesi ve gerek yurt içi gerekse yurt dışında tanıtılması noktasında önemli çalışmalara imza atan kırşehir'in önemli değerlerinden Ahi Baba'nın markalaştırılacağının müjdesini veren Doç. Dr. Onur Köksal, bu markanın Kırşehir'in gurur kaynağı olacağını vurguladı. 
Do. Dr. Köksal yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Gelişen ve kolaylaşan teknolojik ulaşım imkânları sayesinde dünyanın her yerinden insanlar birbirleri ile yakınlaşmıştır. Ülkelerin ve şehirlerin dünyadaki tanınırlıklarını artıran en önemli faktör ise markalarıdır. Marka, ürün ve hizmetleri benzerlerinden ayırmaya yarayan en önemli özelliktir.
            Ülkemizi dünyada temsil edecek bir markamızın olmaması büyük bir eksiklikti. Ülkelerin en büyük tanıtım aracı uluslararası markalarıdır. Tanıtımı yapılan yerli ve milli araçlarımız bu konuda ki eksikliğimizi giderecektir. 60 yıl önce 20 mühendisin olağanüstü gayretleri ile Devrim adlı ilk otomobili yaptık ancak anlaşılması çok zor bir kararla üretime geçişine engel olundu. Eğer 60 yıl önce bu çalışma desteklenmiş olsaydı bugün belki de tüm dünyanın tanıdığı bir markamız olacaktı. Kırşehir’imiz içinde aynı şey geçerlidir. Şehrimizin tanıtımına katkı yapacak çok önemli özelliklerimiz olmasına rağmen bu güne kadar markalaşma yönünde maalesef hiçbir girişim yapılmamış. Adaylığımız sürecinde bu konuya ne kadar önem verdiğimizi her platform da anlattık. Kırşehir ‘in önemli bir markaya ihtiyacı var dedik ve Kırşehir’i tüm dünyaya açacak olan Ahi Baba markasını dile getirdik. İlk adımları atılan Ahi Baba markasının, 2020 yılında üretime geçmesi, 2023 yılına kadar da tüm üniteleri çalışan ve ihracat yapan bir marka olmasını hedefledik. Yerli otolarımız nasıl ülkemizin gurur kaynağı olduysa Ahi Baba markamızın da Kırşehir’imizin gurur kaynağı olacağı inancındayız. Yerli otomobillerimiz üretime geçtiğin de Ahi Baba firması olarak bizlerde üzerimize düşeni yapacak ve tamamen yerli araçlarımızı kullanacağız. Belediyemizin de bu konuda hassas davranacağını düşünerek belediye araçlarının da tamamen yerliye dönüşmesi gerektiğine inanıyoruz. Yerli ve milli olan her şey kutlu bir şahlanışın habercisidir."

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Anahtar Kelimeler : Onur Köksal, TOGG, ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ocak%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı