"Yol ile Seyfe’nin tanıtımına katkı sunulacak"

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, yapılan yol çalışması ile Seyfe Gölünün de büyük bir önem kazanacağını söyledi.

İlçeler 24 Haziran 2019 12:14
"Yol ile Seyfe’nin tanıtımına katkı sunulacak"
-A +A

      Seyfe Gölü ve Gümüşkümbet arası 3.5 kilometrelik yol yapım çalışmaları sürdürülüyor.Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan AK Kırşehir Parti Milletvekili Mustafa Kendirli, yapılan yol çalışması ile Seyfe Gölünün de büyük bir önem kazanacağını söyledi. 
            Milletvekili Kendirli, açıklamasında; “Seyfe kuş cenneti, bölgemizde turizm açısından son derece önemli bir konuma sahiptir. Seyfe gölümüzde dünyanın en büyük flamingo toplulukları barınmaktadır. Çevresinde ve içerisinde göl seyir terasları, seyir kulesi gözlem ve höyük noktalarının ile bir çok yabancı kuş bilimcilerin ve çevrecilerin dikkatini çekmektedir. 
          Yol medeniyettir, sorumluluk alanımızdaki tüm yollarımıza önem gösteriyoruz, vatandaşımızın taleplerine duyarsız kalmıyoruz. Daha önce mevcut zeminin söküm çalışmaları özel idare ekiplerimizce tamamlanmıştı. Şu anda da Seyfe köyünde asfalt çalışması öncesinde PMT serimi ve sıkıştırma işlemi yapılmaktadır“ dedi 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Ekim%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı