"Yüzyılın seçimi olacak"

Abdullah Çalışkan, 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi.

Kırşehir Haberleri 4 Mayıs 2018 11:35
 "Yüzyılın seçimi olacak"
-A +A

                24 Haziran'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri için aday adaylığı başvuruları tamamlanırken AK Parti'de, iki dönem Kırşehir Milletvekili olarak görev yapan Abdullah Çalışkan da aday adaylığı için başvuru yaptığı bildirildi. Çalışkan'ın bugün gerçekleşecek olan temayül yoklamasına katılacağı bildirildi.
                Abdullah Çalışkan, gerekli başvuruyu AK Parti Genel Merkezi'ne yaptığını belirterek, şu açıklamada bulundu: "27. Dönem Milletvekilliği Adaylık başvurumuzu Genel Merkezimize teslim ettik. İki dönem temsil etme şerefine sahip olduğumuz memleketimiz Kırşehir öncelikli olmak üzere orası uygun olmazsa hemşerilerimizin yoğunlukta olduğu Ankara 2. Bölge olmak üzere adaylık tercihimizi yaptık. Önümüzde çok önemli bir seçim süreci var. Yüzyılın seçimi diyebiliriz. Bu süreçte geri kalmak, kenarda durmak olmaz diyerek hemşerilerimizi temsil etme, ülkemize, partimize ve memleketimize hizmet etme şerefine yeniden talip olduk. Rabbim ülkemiz, memleketimiz ve tüm aday adayları olarak hepimiz için hayırlısı neyse onu nasip etsin. Adaylık başvurumu özellikle kızım Elif Reyyan ile yaptım. Çünkü resimlerden de görebileceğiniz gibi doğduğundan bugüne kadar olan yakın ilişkilerini belki babası için referans olarak kullanabilir."
ABDULLAH ÇALIŞKAN KİMDİR?
               Dr. Abdullah Çalışkan, 16 Mart 1974'te Ankara'da doğdu. Baba adı Kemal, anne adı Ümüş'tür.
Avrupa Birliği Uzmanı; ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını  Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme Yönetimi Programında tamamladı.
                Bel-Ko Limited Şirketinde danışman; Beğendik AŞ.'de bütçe ve planlama uzmanı ve OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme AŞ.'de Proje ve Dış Ticaret Yöneticisi olarak çalıştı. Dışişleri Bakanlığından sonra Başbakanlık Hazine Müsteşarlığına bağlanan AB Merkezi Finans ve İhale Biriminde Bölgesel Kalkınma Sektör Koordinatörlüğü görevinde bulundu. AB müzakereleri çerçevesinde müzakere heyetinde görev aldı. Başkent Üniversitesinde Yönetim ve Organizasyon Doktora Programında "AB Üyelik Sürecinde Kamu Örgütlerinde Yaşanan Değişim" konulu tez çalışmasını tamamladı.
                23. Dönem Kırşehir Milletvekili seçildi. 23. Dönemde AAPA üyesi oldu. 24. Dönemde AİBPA üyeliği görevini üstlendi.
              Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Çalışkan, evli ve 3 çocuk babasıdır.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı