"Zafer Bayramı'nın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz"

Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 30 Ağustos 2019 09:19
"Zafer Bayramı'nın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz"
-A +A

           Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 
             Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Seyfi, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Türk Milletinin varoluş iradesini kıracak hiçbir gücün olmadığının tüm dünyaya bir kez daha gösterildiği 30 Ağustos Zaferinin 97. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.
              30 Ağustos Zaferi şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktası ve aziz milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini almış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir.
             Bütün yokluklara, imkânsızlıklara rağmen yüreği imanla dolu ordumuzun, milletle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen 30 Ağustos Zaferi, milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığının, güçlü birlik ve beraberliğinin de unutulmaz sembolüdür. 
             Bu zafer ile milletimiz, hiçbir şekilde vatanın bölünmez bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar hür ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.
Ecdadımızın canlarını ortaya koyarak vermiş olduğu bu şanlı mücadele, daha güçlü yarınlara yürüyüşümüzde bizlere her daim ilham kaynağı olmaktadır. Atalarımızın Kurtuluş Savaşında gösterdiği cesareti, 15 Temmuz’da içimizdeki hainlerin darbe girişimi karşısında, vatanına ve bayrağına sahip çıkarak gösteren aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de aynı azim ve kararlılıkla, Ülkemize yapılan maddi manevi her türlü saldırıya karşı mücadele etmektedir.
               Bu duygu ve düşüncelerle; başta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, 30 Ağustos Zaferini bizlere armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin ve Kırşehirli hemşehrilerimin Zafer Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
Yine Tarih Yazdı!

Yine Tarih Yazdı!

09:10 7 Aralık 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Aral%C4%B1k%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı