"Zararlı alışkanlıklar çocuklarımızı engelli yapıyor"

Milli Sporcu ve Taek-wondo Eski Milli Takımlar Antrenörü Sinan Demir anne ve babalara çağrıda bulundu.

Kırşehir Haberleri 3 Ocak 2020 09:58
"Zararlı alışkanlıklar çocuklarımızı engelli yapıyor"
-A +A

          Milli Sporcu ve Taek-wondo  Eski Milli Takımlar Antrenörü Sinan Demir anne ve babalara çağrıda bulundu.
          Sağlıklı bir aile oluşumunda; dikkat etmemiz gereken  velilerin örnek teşkil edecek yaşam tarzlarına dikkat etmeleri  gerekir.
            Demir sözlerine şöyle devam etti: "Geleceğimizi daha sağlıklı bilinçli nesil yetiştirebilmemiz için  günlük yaşamamızda geleceğimizin temel taşları çocuklarımızın engelli olmamaları  için . Anne ve Baba adayların günlük yaşamlarında önceliklerini kötü alışkanlıklar içeren  başta sigara olmak üzere alkol,uyuşturucu gibi her türlü fizikken  insan sağlığına zarar veren alışkanlıklardan uzak  durmaları gerekir. Nedeni  ise gün geçtikçe yeni doğan çocukların engelli sayısı artmaktadır. Siz değerli Anne Baba adaylarına sorumluluklar düşmektedir. En önemli olarak Anne adaylarının kendilerine çok dikkat etmesi gereken  bir dönemdir yapılan hareketler ve beslenme bebeğin gelişiminde  önemli  faktördür.
             Biz burada gençlerimize sesleniyoruz. Sigara, alkol ve her türlü  uyuşturucuyu içeren maddeler ayrıca iletişim araçları; cep telefonu, bilgisayar vs. radyasyon saçması nedeniyle  insan sağlığına aile ve toplum huzuruna  verdiği  zararların telafisi mümkün olmayabilir.
               Çocuklarımızın ve gençlerimizin bu kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın yolu da sportif , sosyal ve kültürel  faaliyetlerdir. Bu faaliyet alanında bir çok etkinlikler ve kurslar düzenlenmektedir.Çocuklarımızın ve gençlerimizin bu kötü alışkanlıklar edinmemeleri ve kötü alışkanlıkları olanlarında bu tür alışkanlıklardan kurtulmaları günlük yaşamlarında meşgul olabilecek sosyal etkinliklere yönlendirilmeleri  gerekir. Amacımız ise gençlerimizin hem sağlıklı  yetişmeleri hem de rol model toplum  için bu tür faaliyetler  yapmalarını öneriyoruz. Kısaca Güçlü Bireyler Güçlü Gelecekler siz değerli anne ve babaların kendi ellerindedir. Hobi zevklerimiz bir yana geleceğimiz çocukları bir yana olmalıdır.
             Geriye dönüp baktığımızda engelli kardeşlerimizin, engelli olmalarına sebebiyet veren bilinçsiz yaşam tarzlarından dolayı olmuştur. Bu çocuklarımızın engelli olmalarında hiçbir günahı yoktur, tamamen bireylerin hesapsız yaşam tarzlarından kaynaklanmaktadır. Kendi elimizle kendi yavrularımızı engelli  adayı yapıyoruz. Bu vicdanı yaralayan ağır bir sorumluluğun farkında mısınız? Yaşantımız hobiler üzerine olmamalı." dedi. 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/17%20Ocak%20Cuma-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı