"Zoru Geçtik, İyi Günler Yakın"

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, önümüzdeki aydan itibaren asfaltlama çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, "Vatandaşlarımız, zor bir kış mevsimi yaşıyorlar.

Kırşehir Haberleri 26 Ocak 2017 18:28
"Zoru Geçtik, İyi Günler Yakın"
-A +A

         Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, önümüzdeki aydan itibaren asfaltlama çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, "Vatandaşlarımız, zor bir kış mevsimi yaşıyorlar. Bunun bilincindeyiz. Ancak, alt yapı gibi riskli bir çalışmaya girmek zorundaydık. Kırşehir'in 50 yılını düşündüğümüz için taşın altına elimizi koyduk. Çamurlu yollarla bize sabır gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ederim" dedi.
         Çınar Kırşehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Aydın Kahraman, Yayın Danışmanı Avşar Cihan, Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal ve gazete çalışanlarını makamında kabul eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, belediye çalışmaları ile birlikte Anayasa değişikliği ile ilgili çalışmalara başladıklarını açıkladı. Başkan Bahçeci, Nisan ayı başında yapılacak olan referandum oylamasında beklenen oranların üzerine çıkacaklarını belirterek  şunları söyledi: "Anayasa değişikliği istikrarı sürdürmeye ve milli iradeyi güçlendirmeye yöneliktir. Çıktığımız bu yolda milletimiz de bizimle birlikte vesayet anayasasına son vermek istiyoruz. Türkiye’nin demokratik yollarla gerçekleştireceği ve halkın iradesinin sandığa yansıyacağı bir seçim olacak. Anayasa değişikliği milletimizi heyecanlandırmaktadır. Yönetimlerimiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve mahalle teşkilatlarımız seçime ve milletimize 'evet' noktasında anayasa değişikliğini anlatmaya başladı. Seçilmişler olarak bizler de önümüzdeki günlerde sahaya ineceğiz. 9 Şubat'tan itibaren sahalarda olacağız. Kendisini anlatabileceğimiz bir liderimiz var. Bizim 15 yılını anlatacağımız Recep Tayyip Erdoğan gibi dünya liderimiz var. Bu nedenle kendimizi daha rahat ifade edebileceğiz."
         Başkan Yaşar Bahçeci, şehrin altyapısını çözmesinin ardından şimdide şehrin üst yapısı ile ilgili proje çalışmalarına hız verdiklerini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü: "Şubat sonunda veya Mart ayının gelmesi ile birlikte alt yapısı biten cadde ve sokaklarda üst yapı çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayacağız. Kırşehir‘in cadde ve sokakları Avrupa standartlarında olacak Kırşehir, başlıca şehirlerle yarışabilir ve daha yaşanabilir bir şehir yapmak istiyoruz. Şehrimizi her yönden geliştirecek projelerimizi yaparken yollarımızı da son derece önemsiyoruz. Şehirleşme yolunda hemşerilerimizin beklentilerine her konuda cevap veriyor ve vermeye de devam edeceğiz. Diğer pek çok alanda yaptığımız yeniliklerin yanı sıra, asfalt konusunda da yaptığımız yeniliklerle birlikte şehrimizi asfaltla buluşturmaya devam edeceğiz, böylelikle Kırşehir’de asfaltsız yol kalmayacak. 2016 Haziran ayında başladığımız çalışmalar bu ay sonunda bitiyor. Hemen hemen bir çoğunluğu bitti. Hemen asfalt çalışması başlatmadık, kış mevsiminden dolayı. Sağlıklı olabilmesi için üzerinden bir kış geçmesini istedik. Kottan dolayı bazı yerlerde derin kazılar  yapıldı. Bir çok alanda buraların oturması , yağış alması, zeminin yerleşmesi açısından da 2-3 ay bu şekilde kullanılması son derece sıhhatli. Biraz idare  edeceğiz. İnanıyoruz ki neticesinde inşallah Kırşehir son derece konforlu caddelere , sokaklara kavuşacak. Üst çalışmayı hemen’ de yapabilirdik, alt yapıyı yapmadan ama bu doğru olmazdı. Kırşehir’de  altyapı çalışmaları yüzde 99 oranına yaklaşmıştır. Bu çalışmalar altı ay içinde  yapıldı. Kırşehir  altyapı olarak feraha kavuşacaktır. Bu çok zor bir projeydi, bu zorluğu aştık.Biz eğer yolları, kaldırımları, eski alt yapı ile yapsaydık 3-5 yıl sonra şehir çok büyük bir felaket yaşardı. Bütün alt yapıyı değiştik ama uzun yıllar kalıcı bir iş yapmadan şehrimiz rahat bir şekilde bu yolları, kaldırımları kullanacak. Zor işleri yapmak bir çok zorluğu da beraberinde getiriyor ben bunu bir çok işte yaşadım. Güzel ve kalıcı bir eser bırakma peşindeyiz. Taibi bu çalışmalar kapsamında vatandaşlarımıza bazı sıkıntılar vermiyor da değiliz. Yaklaşık 6  aydır bütün iş makinelerimizle caddelerde çalışma yürütüyoruz.  Kimi yerleri kazıyoruz, kimi yerlere dolgu yapıyoruz. Bütün ekiplerimiz gece gündüz çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah güzel bir eser ortaya çıkaracağız. Vatandaşlarımızın çalışmalardan rahatsız olduğunun farkındayız. Yeri geliyor toz oluyor, yeri geliyor çamur oluyor. Ama Kırşehir’imizin güzel bir görünüme kavuşabilmesi için bunlara katlanmamız gerekiyor.”
 
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Ekim%20Cumartesi%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı