Soğuklar Geri Geldi!

          Kırşehir'de dün sabah saatlerinde başlayan yağmur yağışı hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte kar yağışına dönüştü ve "Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır" sözü bir kez daha gerçek oldu.
Kırşehir’de hafta sonu  başlan ve yoğun bir şekilde devam eden yağmur dün yerini kara bıraktı. Kırşehir dün sabah güne karla başladı. Cemre yerini eskilerin de deyimiyle koca karı soğuklarına bıraktı. Kırşehir ve çevresinde bugün de yağması beklenen kar sürpriz bir şekilde hayatı olumsuz yönde etkiledi.
          Kırşehir Meteoroloji İl Müdürü Ahmet Seyit yıldız tarafından yapılan açıklamaya göre, Kırşehir ve çevresi hafta sonuna kadar yağışlı ve soğuk hava etkili olacak. Yapılan son değerlendirmelere göre; İç Anadolu'nun güneydoğusu ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak, Ege kıyıları ve Antalya'nın kıyı kesimleri dışında ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile gece saatlerinde İç Anadolu'da buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.
          Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur yer yer ve kar, öğle saatlerinde bölgenin güneydoğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.
         Kırşehir ile birlikte İç Anadolu Bölgesi'nin bazı illerinde bugün beklenen hava durumu şöyle olacak:
         KIRŞEHİR: °C, Gündüz 6°C, Gece -2°C; Bulutlu sağanak yağışlı, gün boyu genellikle çoğunlukla bulutlu.
         ANKARA: °C, 6°C- Çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, akşam saatlerinde çevreleri hafif karla karışık yağmurlu.
         ÇANKIRI: °C, 8°C- Çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, akşam saatlerinde çevreleri karla karışık yağmurlu.
         KAYSERİ: °C, 7°C- Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, öğle saatlerinde yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinde çevreleri hafif karla karışık yağmurlu.
         KONYA: °C, 8°C- Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinde çevreleri hafif karla karışık yağmurlu.
 


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR