Kırşehir`de Yağış Uyarısı!

         Yapılan son değerlendirmelere göre, Artvin ve Ardahan dışında ülkenin tamamının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklığı Trakya ile iç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.  (www.kirsehirhaber365.com)
         Kırşehir Meteoroloji İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat için yağış ve zirai don uyarısında bulundu. Açıklamada. "Önümüzdeki hafta ortasından itibaren sıcaklıkların tekrar artarak mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor. Rüzgar ise genellikle güneyli yönlerden orta kuvvetle, cumartesi akşam saatlerinden itibaren kuzeyli yönlerden esmesi bekleniyor. Beklenen kuvvetli rüzgar ve yağış sebebiyle meydana gelebilecek su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksamalar, çatı uçmaları ve ağaç direklerinin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.   (www.kirsehirhaber365.com)
            Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yağışlı havayla hafta sonu 6 ila 8 derece arasında azalmasının beklendiği kaydedildi. Bölgede, pazar gece ve pazartesi sabah saatlerinde yer yer orta kuvvette zirai don olayının da beklendiği belirtilen açıklamada, zirai faaliyette bulunan üreticilerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.   (www.kirsehirhaber365.com)
         Kırşehir Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bölgenin bugünden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına gireceği ve yağışların yağmur şeklinde görüleceği, pazar günü ise sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde karla karışık yağmura dönüşeceği ifade edilen açıklamada, yağışların Kayseri ve Sivas çevrelerinde yer yer etkili olacağı vurgulandı.   (www.kirsehirhaber365.com)
         Kırşehir ve çevresinin parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve kısa süreli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı ve sıcaklığın ise 19 derece civarında seyir edeceği tahmin ediliyor.   (www.kirsehirhaber365.com)

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR